Career in Hitze
Search box

Cena od

Cena do

Nominal power (kW)
Heating load range (kW)
Thermal efficiency (%)
Maximum log lenght (mm)
Averge fuel consumption [kg/h]
External dimensions
Ostatni produkt
slim_12_white_12x60x40_LR_front.png
Kratka wentylacyjna
12x60x40 PRAWY
Losowy produkt
WCPW01W_3.png
Wymiennik ciepła7 kW
WCPW01w.Fi200
water jacket with coil
Logo stopka

Hitze sp. z o. o
Adres: Gdyńska 32
26-600 Radom

tel. +48 48 380 18 98


dołącz do nas  
New products

Budujesz nowy dom lub planujesz generalny remont? Poznaj atuty kominka z płaszczem wodnym!

GUIDEBOOK

Czym jest kominek z płaszczem wodnym?

Kominek z płaszczem wodnym to urządzenie, które posiada znacznie wyższą niż jego tradycyjny odpowiednik wydajność grzewczą. Od zwykłych wkładów kominków różni się również funkcją: jego zadaniem jest nie tylko ogrzanie jednego pomieszczenia i nadanie mu przytulnego charakteru, ale także podgrzanie wody, która zasila instalację centralnego ogrzewania.

Jak działa wkład kominkowy z płaszczem wodnym?

Podczas palenia drewna płaszcz wodny odbiera od niego ciepło i przekazuje je do instalacji grzewczej, dzięki czemu ogrzewa cały dom. W linii kominków Albero AquaSystem zastosowano podwójny system emisji i odzysku ciepła, polegający na odbieraniu ciepła ze spalin. Płaszcz wodny umieszczono nad komorą ciepła, zapewniając tym samym utrzymanie wysokiej temperatury oraz wydajności - przy jednoczesnym obniżeniu emisji dwutlenku węgla oraz pyłów.

Jakie są zalety kominków z płaszczem wodnym?

Przede wszystkim zapewniają one wysoką sprawność grzewczą, dzięki efektywnemu wykorzystywaniu ciepła, podczas procesu spalania. Wysoka sprawność obniża koszty ogrzewania nawet o 40%. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania to jego znaczenie proekologiczne dla środowiska, gdyż w tej technologii wykorzystuje się możliwość połączenia kominka z kolektorami słonecznymi.

Ile kosztuje kominek z płaszczem wodnym?

Zastosowanie wkładu kominkowego z płaszczem wodnym to rozwiązanie znacznie bardziej zaawansowane i rozwinięte technologicznie niż kominek tradycyjny, wymaga rozbudowanej konstrukcji oraz prac instalacyjnych, co wiąże się także z  wyższą cenę.

Kiedy warto zainwestować w kominek z płaszczem wodnym?

Jeśli myślimy o ekonomicznym i nowoczesnym sposobie ogrzewania domu, to warto zdecydować się na wkład kominkowy z płaszczem wodnym. Konstrukcja tego typu urządzenia jest skomplikowana, a jej głównym celem jest dostarczenie ciepłej wody do instalacji CO, polecamy to rozwiązanie w przypadku budowy kompletnie nowego  domu lub podczas przeprowadzania generalnego remontu.

O czym warto pamiętać, decydując się na kominek z płaszczem wodnym?

Należy mieć na uwadze, że kominek nie może być jedynym źródłem ciepła w domu – nie tylko z powodu polskich przepisów, ale również dlatego, że aby utrzymywać ciepło trzeba dokładać do niego opał w regularnych odstępach czasu, których długość zależna jest od temperatury panującej na zewnątrz.

Jak zbudowany jest kominek z płaszczem wodnym marki Hitze z linii Albero AquaSystem?

W skład wkładu kominkowego marki Hitze z linii Albero Aqua System wchodzą: korpus, nagrzewnica oraz front. Korpus (płaszcz wkładu) wykonany jest z wysokiej jakości stali kotłowej z gatunku P265GH o grubości 3 mm, zaś nagrzewnica (płaszcz wodny) posiada grubość 4 mm. Front urządzenia to stalowe drzwi wykonane ze specjalnego profilu i wyprofilowanej blachy, żaroodporna szyba oraz klamka, która pozostaje chłodna także w czasie użytkowania kominka.

W tej linii wkładów zastosowano podwójny system emisji i odzysku ciepła. Płaszcz wodny znajduje się nad komorą spalania i odbiera ciepło tylko ze spalin.

Taka konstrukcja zapewnia utrzymanie wysokiej temperatury w komorze oraz pomaga w uzyskaniu wysokiej sprawności i niskich emisji dwutlenku węgla i pyłów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wkładów kominkowych z płaszczem wodnym Hitze Albero AquaSystem!

  • Add link to:
  • facebook.com
odsłon:1093
Publication date:
en

OUR DISTRIBUTORS

ALBANIA
BELARUS
BELGIUM
BULGARIA
CROATIA
CZECH REPUBLIC
ESTONIA
FINLAND
FRANCE
GERMANY
GREECE
HUNGARY
IRELAND
ITALY
JORDAN
LATVIA
LEBANON
LITHUANIA
NETHERLANDS
POLAND
ROMANIA
RUSSIA
SLOVAKIA
SLOVENIA
SPAIN
TURKEY
UKRAINE
Logo stopka

Hitze sp. z o. o
Adres: Gdyńska 32
26-600 Radom

tel. +48 48 380 18 98


dołącz do nas  
Facebook