Career in Hitze
Search box

Cena od

Cena do

Nominal power (kW)
Heating load range (kW)
Thermal efficiency (%)
Maximum log lenght (mm)
Averge fuel consumption [kg/h]
External dimensions
Ostatni produkt
slim_12_white_12x60x40_LR_front.png
Kratka wentylacyjna
12x60x40 PRAWY
Losowy produkt
rama_portalowa_g.png
Maskownica
frame AL14G.H HST68x43.G ALAQS68x43.G
Logo stopka

Hitze sp. z o. o
Adres: Gdyńska 32
26-600 Radom

tel. +48 48 380 18 98


dołącz do nas  
New products

Pellet - dlaczego warto postawić na ciepło płynące z natury?

Wszystko o systemie DGP

Czym jest pellet?

 

Pellet to naturalny materiałem wytwarzany ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem odpadków drewnianych – takich jak trociny lub wióry - pochodzących z tartaków i zakładów obróbki drewna. Najpopularniejszą formą pelletu jest granulat o średnicy 6 lub 8 mm.

 

Pellet i jego zalety

 

Dlaczego pellet staje się co raz to popularniejszym paliwem grzewczym?  Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta: pellet ma wiele nieocenionych zalet! Cenimy go, przede wszystkim ze względu na wysoką wydajność grzewczą, duże właściwości energetyczne, niewielką emisję CO2, niską wilgotność, czystość spalania oraz za komfort użytkowania.

Ponadto pellet charakteryzuje się również dużą odpornością na samozapłon oraz naturalne procesy gnilne, a gładka powierzchnia granulatu chroni go przed absorbowaniem wilgoci z otoczenia. Rosnąca popularność pelletu wynika także z małej ilości popiołu, która pozostaje po jego spaleniu. Wszystkie powyżej wymienione zalety sprawiają, że pellet staje się co raz to ważniejszym dla naszej przyszłości paliwem.

 

W zgodzie z naturą

 

Ogrzewanie domów za pomocą pellettu to rozwiązanie, zarówno ekologiczne, jak i przyjazne dla środowiska. Pellet może być produkowany z lokalnie występujących drzew i jest materiałem całkowicie naturalnym, który bez obaw można wykorzystać, jako bezpieczny i nieszkodliwy nawóz ogrodniczy. Jest odnawialnym paliwem o wysokiej wydajności. Produkcja tego materiału przyczynia się do spadku zużycia paliw kopalnych np. węgla oraz do zmniejszenia problemu zagospodarowania odpadów.

 

Wybieraj sprawdzonych producentów

 

Przy zakupie pelletu warto zwrócić uwagę, czy oferowany nam produkt posiada odpowiednie certyfikaty jakości i nie zawiera żadnych szkodliwych, dodatkowych substancji, które podczas spalania mogą wydzielać niebezpieczne toksyny i nieładny zapach. Pellet jest najczęściej sprzedawany w workach o wadze 10 kg lub 20 kg, które są oddzielnie pakowane, dzięki czemu materiał ten może być łatwo transportowany i przechowywany - to duża zaleta w porównaniu z drewnem czy węglem, wymagającym często sporej powierzchni do przechowywania.

 

Zadbaj, aby Twój kominek był przystosowany do pelletu

 

Pamiętaj, że pellet może być spalany tylko w specjalnie dostosowanych do tego kominkach lub piecach wyposażonych w specjalistyczny kosz.

 

Jeśli poszukujesz więc całkowicie naturalnego, a przy okazji wydajnego paliwa grzewczego, to pellet będzie doskonałym rozwiązaniem dla Twojego domu. 

 

Postaw na ciepło z natury!

  • Add link to:
  • facebook.com
odsłon:1424
Publication date:
nbsp;

Comments

  • 2016-09-06 10:02Paweł

    Jakie certyfikaty lub oznaczenia powinien zawierać worek z dobrym pelletem by można go było kupić bez żadnego ryzyka?

Write a comment
Write a comment
Comment
en

OUR DISTRIBUTORS

ALBANIA
BELARUS
BELGIUM
BULGARIA
CROATIA
CZECH REPUBLIC
ESTONIA
FINLAND
FRANCE
GERMANY
GREECE
HUNGARY
IRELAND
ITALY
JORDAN
LATVIA
LEBANON
LITHUANIA
NETHERLANDS
POLAND
ROMANIA
RUSSIA
SLOVAKIA
SLOVENIA
SPAIN
TURKEY
UKRAINE
Logo stopka

Hitze sp. z o. o
Adres: Gdyńska 32
26-600 Radom

tel. +48 48 380 18 98


dołącz do nas  
Facebook