Kariera w Hitze
Wyszukiwarka

Cena od

Cena do

Moc nominalna (kW)
Zakres obciążenia grzewczego (kW)
Sprawność cieplna (%)
Maksymalna długość polan (mm)
Ostatni produkt
ambient_red.png
Biokominek
RED- PROMOCJA
Losowy produkt
maskownica_m01-rh.png
Maskownica
AL19R.H ALAQS90x41.R
Logo stopka

Hitze sp. z o. o
Adres: Gdyńska 32
26-600 Radom

tel. +48 48 380 18 98


dołącz do nas  
Nowości

Uwagi do mazowieckiego projektu uchwały antysmogowej

Aktualności
2017-08-11 18:48
Galeria

  

Szanowni Państwo, Drodzy Partnerzy Biznesowi!

 

Mazowsze jako kolejny, po Małopolsce i Śląsku, region Polski decyduje się na wcześniejszą implementację legislacji UE dotyczącą regulacji wprowadzonych tzw. „dyrektywą ecodesign”.

W związku z ogłoszeniem przez Zarząd Województwa Mazowieckiego konsultacji społecznych dotyczących projektu „uchwały antysmogowej”, zachęcamy do czynnego wzięcia udziału i zabrania głosu.

Na stronie Urzędu w zakładce „Konsultacje społeczne” zamieszczono projekt uchwały, uzasadnienie projektu uchwały, terminy spotkań oraz ogólne zasady  składania uwag i wniosków do projektu:

Ważne informacje dot. konsultacji społecznych

Wszyscy powiązani z branżą kominkową, producenci pieców, kominków i kotłów, zduni, dystrybutorzy i instalatorzy oraz komercyjni i niekomercyjni użytkownicy ww. urządzeń powinni zapoznać się z zapisami tej uchwały. Jak pokazuje praktyka, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w takim kształcie zostanie ona zaimplikowana na poziomie legislacji krajowej.

Walka ze smogiem jest wielopłaszczyznowym zadaniem, którego realizacja wymaga wspólnego zaangażowania samorządów, producentów urządzeń grzewczych oraz społeczeństwa poprzez świadome i odpowiedzialne działanie.

Brak edukacji społecznej w zakresie regulacji dot. emisyjności kominków oraz informacji o dostępności urządzeń spełniających normy ecodesign, bark programów dotujących wymianę kominków i pieców wolno stojących typu „koza” w znacznym stopniu deprecjonuje branżę kominkową oraz drewno jako ekologiczne OZE.

Zapisy w projekcie przedmiotowej uchwały dla Mazowsza w sposób pośredni wykluczają z użytkowania (z obrotu) kominki.  W związku z czym, jako jeden z producentów certyfikowanych urządzeń spełniających normy ecodesign, tym samym wymagania emisyjne projektu uchwały antysmogowej, włączyliśmy się do konsultacji.

Naszą uwagę zwróciły nieprecyzyjne zapisy dotyczące możliwości współfunkcjonowania kominków w systemach c.o. oraz obowiązek dostarczania wszystkim użytkownikom, prócz instrukcji i dokumentacji technicznej, pełnej dokumentacji z badań.

Nasze stanowisko w sprawie projektu uchwały antysmogowej dla Mazowsza już przesłaliśmy do Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie.

Zachęcamy do aktywnego udziału w konsultacjach oraz zgłaszania swoich uwag do 18 sierpnia 2017 r.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
odsłon:244
Data publikacji:
pl

SIEĆ DYSTRYBUCJI - POLSKA

Dolnośląskie
Kujawsko-pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
ŚWIAT KOMINKÓW WITOLD DRZYZGUŁA
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie

SIEĆ DYSTRYBUCJI - ŚWIAT

ALBANIA
BELGIA
BIAŁORUŚ
BUŁGARIA
CHORWACJA
CZECHY
ESTONIA
FINLANDIA
FRANCJA
GRECJA
HISZPANIA
HOLANDIA
IRLANDIA
JORDANIA
LIBAN
LITWA
ŁOTWA
NIEMCY
POLSKA
PORTUGALIA
ROSJA
RUMUNIA
SŁOWACJA
SŁOWENIA
TURCJA
UKRAINA
WĘGRY
WŁOCHY
Logo stopka

Hitze sp. z o. o
Adres: Gdyńska 32
26-600 Radom

tel. +48 48 380 18 98


dołącz do nas  
Facebook