--> --> -->
STALKO Sp. z o.o. sp. k.
(dawniej HITZE Sp. z o.o.)
ul. Solec 24/253
00-403 Warszawa, Polska
BIURO/adres do korespondencji:
ul. Gdyńska 32
26-600 Radom, Polska
MAGAZYN:
ul. Łukasika 3
26-600 Radom, Polska
TEL: +48 48 380 18 98
Na polskim rynku istnieje szeroka gama różnego rodzaju domowych kominków, spośród których z pewnością możemy wyróżnić:
Kominek powietrzny a może z płaszczem wodnym? Narożny czy standardowy? Jaką funkcję ma pełnić? Jak wybrać odpowiedni kominek mając tak duży wybór? Nim podejmiemy decyzję, warto zapoznać się z odpowiedziami na poniższe pytania.
Kominek o dostatecznej mocy pozwoli ogrzać i utrzymać odpowiednią temperaturę w domu. Im większa komora spalania tym większa moc, dlatego powinniśmy wziąć pod uwagę powierzchnię budynku, izolację oraz szczelność okien.
Kominek z płaszczem wodnym pozwoli podgrzać wodę zasilającą instalację centralnego ogrzewania oraz wodę użytkową, wciąż pełniąc funkcję tradycyjnego kominka. To rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić 30-40% kosztów gazu ziemnego i ma pozytywny wpływ na środowisko.
Zgodnie z najnowszymi przepisami budowlanymi, kominek nie może być jedynym źródłem ciepła. Nie oznacza to, że musimy rezygnować z kominka jako dodatkowego źródła ciepła. Nadal możemy cieszyć się przytulną atmosferą, a koszty ogrzewania będą zdecydowanie niższe.
System DGP polega na rozprowadzeniu powietrza nagrzanego przez wkład kominkowy do różnych pomieszczeń. Wymaga zamontowania przewodów rozprowadzających ciepłe powietrze w całym domu. To tanie i ekologiczne rozwiązanie, które bez problemu dogrzeje powierzchnię użytkową.
Piece wolno stojące, potocznie nazywane „kozami” to alternatywa dla kominków w zabudowie. Połączenie stali i szkła sprawia, że „koza” wkomponuje się w każde pomieszczenie. Musimy jednak pamiętać o zapewnieniu „kozie” połączenia do przewodu kominowego. Piec wolno stojący to efektywne źródło ciepła posiadające zbliżoną sprawność cieplną do tradycyjnych.
Rozwiązaniem są biokominki, które nie wymagają podłączenia do prądu i komina. Są łatwe w montażu, zasilane ekologicznym i biodegradowalnym biopaliwem, nie wydzielają dymu, zapachu ani sadzy oraz są bezpieczne w użytkowaniu. W ofercie marki Hitze znajduje się szeroka oferta produktów zasilanych ekologicznym biopaliwem. Biopochodnie, biostoliki oraz biokominki to nietuzinkowe dekoracje, które zaskoczą bliskich a emitowane ciepło zapewni niepowtarzalny klimat.
Kominek nadaje niepowtarzalną, domową atmosferę. Wieczory spędzone przy blasku ognia to gwarancja niezapomnianych wspomnień!
Ważne by wybrany kominek posiadał certyfikaty potwierdzające jego parametry techniczne, bezpieczeństwo użytkowania oraz wysoką jakość. Produkty marki Hitze spełniają restrykcyjne kryteria europejskiej dyrektywy Ecodesign.
Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą marki HITZE. Nasi dystrybutorzy w całej Polsce udzielą fachowej porady oraz pomogą dokonać właściwego wyboru.
Słownik pojęć:
WKŁAD POWIETRZNY – kominek, którego zasada działania polega na konwekcji powietrza wokół wkładu. Zimne powietrze znajdujące się pod wkładem zaczyna się ogrzewać i unosi się do góry.
DGP - dystrybucja gorącego powietrza (DGP) polega na rozprowadzaniu powietrza nagrzanego przez wkład kominowy do innych pomieszczeń.
WKŁAD Z PŁASZCZEM WODNYM – kominek, w którym energia cieplna przekazywana jest poprzez konwekcję do wody i powietrza oraz poprzez promieniowanie przez szybę do otoczenia. Może pełnić funkcję tradycyjnego kominka oraz podgrzewać wodę zasilającą instalację centralnego ogrzewania oraz wodę użytkową.
MOC NOMINALNA - współczynnik określający ilość kW możliwych do wytworzenia przez wkład przy jego optymalnym załadunku, im większa komora spalania tym moc większa.
SPRAWNOŚĆ – wyrażony w procentach stosunek całkowitej mocy cieplnej do całkowitej mocy cieplnej doprowadzonej; wartość określana w czasie badań produktu.
CZOPUCH – element łączący wkład z kanałem kominowym, zapewnia prawidłowe odprowadzenie spalin, może być stalowy lub żeliwny.
KURTYNA POWIETRZA – element konstrukcyjny ograniczający osadzanie sadzy na szybie w kominku, zapewniający efekt „czystej szyby”.
DEFLEKTOR – element oddzielający komorę spalania od wymiennika, optymalizuje proces spalania wewnątrz komory, może być stalowy lub ceramiczny.
SYSTEM DOPALANIA SPALIN – zwiększa ilość energii cieplnej, redukuje emisję szkodliwych substancji do środowiska oraz zwiększa oszczędność opału.
WKŁAD CERAMICZNY – wyłożenie wnętrza wkładu materiałem akumulującym ciepło, pełni funkcję praktyczną i estetyczną.
POWIETRZE PIERWOTNE – powietrze doprowadzane pod ruszt biorące udział w rozpalaniu.
POWIETRZE WTÓRNE – powietrze biorące udział w dopalaniu cząstek lotnych.
STALKO Sp. z o.o. sp. k.
(dawniej HITZE Sp. z o.o.)
ul. Solec 24/253
00-403 Warszawa, Polska
BIURO/adres do korespondencji:
ul. Gdyńska 32
26-600 Radom, Polska
MAGAZYN:
ul. Łukasika 3
26-600 Radom, Polska
TEL: +48 48 380 18 98