--> --> -->
Wyszukiwarka

Cena od

Cena do

Moc nominalna (kW)
Zakres obciążenia grzewczego (kW)
Sprawność cieplna (%)
Maksymalna długość polan (mm)
Ostatni produkt
Hitze_ALAQS_91x41.RG_(1).png
ALBERO AQUASYSTEM21 kW
90x41.RG (test)
Losowy produkt
SL_6x60_perspective.png
Kratka wentylacyjna
6x60
Logo stopka

STALKO Sp. z o.o. sp. k. 
(dawniej HITZE Sp. z o.o.)  
ul. Solec 24/253
00-403 Warszawa, Polska

BIURO/adres do korespondencji:
ul. Gdyńska 32
26-600 Radom, Polska

MAGAZYN:
ul. Łukasika 3
26-600 Radom, Polska


TEL: +48 48 380 18 98

dołącz do nas  
Nowości

10 praktycznych porad, jak wybrać najlepszy kominek

jak przygotować się do sezonu grzewczego?

Na polskim rynku istnieje szeroka gama różnego rodzaju domowych kominków, spośród których z pewnością możemy wyróżnić: 

  • kominki powietrzne,
  • kominki z płaszczem wodnym,
  • piece wolno stojące,
  • biokominki.

 

1. Jaki kominek wybrać?

Kominek powietrzny a może z płaszczem wodnym? Narożny czy standardowy? Jaką funkcję ma pełnić? Jak wybrać odpowiedni kominek mając tak duży wybór? Nim podejmiemy decyzję, warto zapoznać się z odpowiedziami na poniższe pytania.

 

2. Jak dobrać odpowiednią sprawność cieplną? 

Kominek o dostatecznej mocy pozwoli ogrzać i utrzymać odpowiednią temperaturę w domu. Im większa komora spalania tym większa moc, dlatego powinniśmy wziąć pod uwagę powierzchnię budynku, izolację oraz szczelność okien.

 

3. Kominek to ekonomiczne i ekologiczne źródło ciepła.

Kominek z płaszczem wodnym pozwoli podgrzać wodę zasilającą instalację centralnego ogrzewania oraz wodę użytkową, wciąż pełniąc funkcję tradycyjnego kominka. To rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić 30-40% kosztów gazu ziemnego i ma pozytywny wpływ na środowisko.

 

4. Efektywne źródło ciepła, ale nie jedyne!

Zgodnie z najnowszymi przepisami budowlanymi, kominek nie może być jedynym źródłem ciepła. Nie oznacza to, że musimy rezygnować z kominka jako dodatkowego źródła ciepła. Nadal możemy cieszyć się przytulną atmosferą, a koszty ogrzewania będą zdecydowanie niższe.

 

5. Na czym polega System Dystrybucji Gorącego Powietrza?

System DGP polega na rozprowadzeniu powietrza nagrzanego przez wkład kominkowy do różnych pomieszczeń. Wymaga zamontowania przewodów rozprowadzających ciepłe powietrze w całym domu. To tanie i ekologiczne rozwiązanie, które bez problemu dogrzeje powierzchnię użytkową.

 

6. A może postawić na „kozę”?

Piece wolno stojące, potocznie nazywane „kozami” to alternatywa dla kominków w zabudowie. Połączenie stali i szkła sprawia, że „koza” wkomponuje się w każde pomieszczenie. Musimy jednak pamiętać o zapewnieniu „kozie” połączenia do przewodu kominowego. Piec wolno stojący to efektywne źródło ciepła posiadające zbliżoną sprawność cieplną do tradycyjnych.

 

7. Nie masz komina? To nie problem!

Rozwiązaniem są biokominki, które nie wymagają podłączenia do prądu i komina. Są łatwe w montażu, zasilane ekologicznym i biodegradowalnym biopaliwem, nie wydzielają dymu, zapachu ani sadzy oraz są bezpieczne w użytkowaniu. W ofercie marki Hitze znajduje się szeroka oferta produktów zasilanych ekologicznym biopaliwem. Biopochodnie, biostoliki oraz biokominki to nietuzinkowe dekoracje, które zaskoczą bliskich a emitowane ciepło zapewni niepowtarzalny klimat.

 

8. Atmosfera pełna ciepła i spokoju.

Kominek nadaje niepowtarzalną, domową atmosferę. Wieczory spędzone przy blasku ognia to gwarancja niezapomnianych wspomnień!

 

9. Bezpieczeństwo i ekologia na pierwszym miejscu!

Ważne by wybrany kominek posiadał certyfikaty potwierdzające jego parametry techniczne, bezpieczeństwo użytkowania oraz wysoką jakość. Produkty marki Hitze spełniają restrykcyjne kryteria europejskiej dyrektywy Ecodesign.

 

10. HITZE – ciepło z natury.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą marki HITZE. Nasi dystrybutorzy w całej Polsce udzielą fachowej porady oraz pomogą dokonać właściwego wyboru.

Słownik pojęć:

WKŁAD POWIETRZNY – kominek, którego zasada działania polega na konwekcji powietrza wokół wkładu. Zimne powietrze znajdujące się pod wkładem zaczyna się ogrzewać i unosi się do góry.

DGP - dystrybucja gorącego powietrza (DGP) polega na rozprowadzaniu powietrza nagrzanego przez wkład kominowy do innych pomieszczeń.

WKŁAD Z PŁASZCZEM WODNYM – kominek, w którym energia cieplna przekazywana jest poprzez konwekcję do wody i powietrza oraz poprzez promieniowanie przez szybę do otoczenia. Może pełnić funkcję tradycyjnego kominka oraz podgrzewać wodę zasilającą instalację centralnego ogrzewania oraz wodę użytkową.

MOC NOMINALNA - współczynnik określający ilość kW możliwych do wytworzenia przez wkład przy jego optymalnym załadunku, im większa komora spalania tym moc większa.

SPRAWNOŚĆ – wyrażony w procentach stosunek całkowitej mocy cieplnej do całkowitej mocy cieplnej doprowadzonej; wartość określana w czasie badań produktu.

CZOPUCH – element łączący wkład z kanałem kominowym, zapewnia prawidłowe odprowadzenie spalin, może być stalowy lub żeliwny.

KURTYNA POWIETRZA – element konstrukcyjny ograniczający osadzanie sadzy na szybie w kominku, zapewniający efekt „czystej szyby”.

DEFLEKTOR – element oddzielający komorę spalania od wymiennika, optymalizuje proces spalania wewnątrz komory, może być stalowy lub ceramiczny.

SYSTEM DOPALANIA SPALIN – zwiększa ilość energii cieplnej, redukuje emisję szkodliwych substancji do środowiska oraz zwiększa oszczędność opału.

WKŁAD CERAMICZNY – wyłożenie wnętrza wkładu materiałem akumulującym ciepło, pełni funkcję praktyczną i estetyczną.

POWIETRZE PIERWOTNE – powietrze doprowadzane pod ruszt biorące udział w rozpalaniu.

POWIETRZE WTÓRNE – powietrze biorące udział w dopalaniu cząstek lotnych.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Napisz komentarz
Napisz komentarz
Komentarz
pl

SIEĆ DYSTRYBUCJI - POLSKA

Dolnośląskie
Kujawsko-pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie

SIEĆ DYSTRYBUCJI - ŚWIAT

ALBANIA
BELGIA
BIAŁORUŚ
BUŁGARIA
CHORWACJA
CZECHY
ESTONIA
FINLANDIA
FRANCJA
GRECJA
HISZPANIA
HOLANDIA
IRLANDIA
IZRAEL
JORDANIA
LIBAN
LITWA
ŁOTWA
MACEDONIA
MOŁDAWIA
NIEMCY
NORWEGIA
POLSKA
PORTUGALIA
ROSJA
RUMUNIA
SŁOWACJA
SŁOWENIA
TURCJA
UKRAINA
WĘGRY
WŁOCHY
Logo stopka

STALKO Sp. z o.o. sp. k. 
(dawniej HITZE Sp. z o.o.)  
ul. Solec 24/253
00-403 Warszawa, Polska

BIURO/adres do korespondencji:
ul. Gdyńska 32
26-600 Radom, Polska

MAGAZYN:
ul. Łukasika 3
26-600 Radom, Polska


TEL: +48 48 380 18 98

dołącz do nas  
Facebook