--> --> -->
Wyszukiwarka

Cena od

Cena do

Moc nominalna (kW)
Zakres obciążenia grzewczego (kW)
Sprawność cieplna (%)
Maksymalna długość polan (mm)
Ostatni produkt
Hitze_ALAQS_91x41.RG_(1).png
ALBERO AQUASYSTEM21 kW
90x41.RG (test)
Losowy produkt
alaqs68x43lg_ecodesign_hitze.png
ALBERO AQUASYSTEM16 kW
68x43.LG (ostatnie sztuki)
Logo stopka

STALKO Sp. z o.o. sp. k. 
(dawniej HITZE Sp. z o.o.)  
ul. Solec 24/253
00-403 Warszawa, Polska

BIURO/adres do korespondencji:
ul. Gdyńska 32
26-600 Radom, Polska

MAGAZYN:
ul. Łukasika 3
26-600 Radom, Polska


TEL: +48 48 380 18 98

dołącz do nas  
Nowości

Skąd bierze się nieprzemijająca popularność kominków?

Poradnik

Estetyka i klimat

Kominek dodaje każdemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru oraz ciepła. Zapach drewna, w duecie z widokiem roztaczających się płomieni, wycisza i relaksuje. Właśnie dlatego zlokalizowany w centrum domu, najczęściej w salonie, stanowi idealne tło przy wieczornym czytaniu książki oraz zimowych spotkaniach w gronie rodziny. To ozdoba, która sama w sobie komponuje się z każdym wnętrzem i zawsze wygląda dobrze. W ostatnim czasie na szczególną uwagę zasługują minimalistyczne kominki, które zapewniają maksymalną widoczność ognia. Popularne modele pasują zarówno do klasycznego wystroju, jak również nowoczesnych aranżacji.

Wielozadaniowość

Kolejną z zalet kominka jest jego bezsprzeczna wielozadaniowość. W zależności od naszych potrzeb i oczekiwań, może być atrakcyjną ozdobą wnętrza, głównym źródłem ciepła w domu, a także może łączyć te dwie funkcje. Wybór dostępnych na rynku modeli jest bardzo szeroki, a same wkłady mogą być wykonane z przeróżnych materiałów, dzięki czemu spełnią potrzeby nawet najbardziej wymagających estetów. Dodatkowo, dzięki technologii płaszcza wodnego lub systemu dystrybucji gorącego powietrza, mogą rozprowadzać ciepło po całym domu, zastępując ogrzewanie gazowe i elektryczne. Po podłączeniu do grzejników lub ogrzewania podłogowego kominek z powodzeniem sprawdzi się jako jedyne źródło ciepła w domu, nawet w bardzo mroźne dni.

Trwałość i niska awaryjność

W większości przypadków kominek to jednorazowa inwestycja na wiele lat. Oprócz zakupu drewna nie wymaga zwykle większych nakładów finansowych. Przy regularnym serwisowaniu wszystkie potencjalne usterki lub zużycie części eksploatacyjnych jesteśmy w stanie wykryć na bieżąco. Dzięki temu nie narażamy się na wysokie koszty skomplikowanych napraw. Dzisiejsze wkłady kominkowe są również bardzo trwałe. Wzmocnione szyby oraz zastosowanie trwałych żaroodpornych komponentów znacznie przedłuża życie urządzenia, a nowoczesne systemy kurtyny powietrznej skutecznie zmniejszają okopcenie szkła.

Łatwość utrzymania

Do wyboru kominka zachęca również fakt, że jest on bardzo łatwy w utrzymaniu. Ogrzewanie nie wymaga specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności i jest bezpieczne. Wystarczy zaledwie kilka minut, by po zakończonym paleniu i całkowitym ostygnięciu paleniska doprowadzić wkład do stanu pierwotnego. Dostępne na rynku profesjonalne środki czyszczące do kominków nie są wymagane ponieważ metoda czyszczenia mokrą szmatką i resztkami popiołu z paleniska ekologicznie utrzymamy jego estetykę. Przy regularnym korzystaniu z kominka musimy pamiętać praktycznie tylko o tym, by w palenisku nie nagromadziło się za dużo popiołu. Nadmiar popiołu utrudnia dostęp powietrza pierwotnego pod drewno co przekłada się na emisyjność procesu spalania, czyli również czystość szyby.

Niska cena eksploatacji

Tym, co dodatkowo przemawia za ogrzewaniem kominkowym, jest jego niski koszt eksploatacji. Oprócz drewna i okresowych przeglądów kominiarskich kominek zwykle nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Dodatkowym atutem jest to, że drewno można zamówić wiosną lub w lecie, kiedy jego cena jest znacznie niższa niż w sezonie grzewczym. Ze względu na brak automatyki instalacje kominkowe charakteryzują się niską awaryjnością, dlatego nie wymagają wymiany kosztownym części eksploatacyjnych, tak jak np. w przypadku ogrzewania przy pomocy pieca gazowego, gdzie naprawa wadliwej części może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Czy warto zatem zdecydować się na kominek?

Decydując się na zakup z pewnością spotkamy zarówno głosy zwolenników, jak również krytyków. Nie warto jednak sugerować się komentarzami na temat tego, że ogrzewanie kominkowe jest drogie, czasochłonne, mało efektywne, a otwieranie drzwiczek będzie wymuszało konieczność nieustannego malowania ścian. Takie głosy przeciwników to zwykle opinie osób, które nigdy nie posiadały domowego wkładu lub korzystały z przestarzałych technologii. Dzisiaj ogrzewanie domu tym sposobem w zasadzie nie powoduje żadnych negatywnych skutków dla ludzi a drewno jako opał jest neutralne dla środowiska. Przy umiejętnym korzystaniu z systemu oraz odrobinie dobrej woli grzanie w kominku bez wątpienia okaże się przyjemnością.

A w razie wątpliwości porozmawiaj z naszymi doradcami:

+48 800 880 030

handlowy@hitze.pl

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
odsłon:79
Data publikacji:
pl

SIEĆ DYSTRYBUCJI - POLSKA

Dolnośląskie
Kujawsko-pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie

SIEĆ DYSTRYBUCJI - ŚWIAT

ALBANIA
BELGIA
BIAŁORUŚ
BUŁGARIA
CHORWACJA
CZECHY
ESTONIA
FINLANDIA
FRANCJA
GRECJA
HISZPANIA
HOLANDIA
IRLANDIA
IZRAEL
JORDANIA
LIBAN
LITWA
ŁOTWA
MACEDONIA
MOŁDAWIA
NIEMCY
NORWEGIA
POLSKA
PORTUGALIA
ROSJA
RUMUNIA
SŁOWACJA
SŁOWENIA
TURCJA
UKRAINA
WĘGRY
WŁOCHY
Logo stopka

STALKO Sp. z o.o. sp. k. 
(dawniej HITZE Sp. z o.o.)  
ul. Solec 24/253
00-403 Warszawa, Polska

BIURO/adres do korespondencji:
ul. Gdyńska 32
26-600 Radom, Polska

MAGAZYN:
ul. Łukasika 3
26-600 Radom, Polska


TEL: +48 48 380 18 98

dołącz do nas  
Facebook