HITZE to bogactwo
wyboru

Doskonale zdajemy sobie sprawę z różnych potrzeb naszych klientów, dlatego dajemy możliwość wyboru wielu opcji dodatkowych. Dzięki nim zakupiony wkład kominkowy będzie dopasowany w stu procentach do indywidualnych potrzeb i spełni swoje zdanie na przestrzeni wielu lat. Sprawdź jaki masz wybór i wybierz to, czego potrzebujesz!

Szyba DECOR

Zarówno do wkładów standardowych, jak i narożnych można zamówić specjalne wersję szyby – DECOR. Jest to wariant dla najbardziej wymagających klientów, którzy cenią sobie ponadprzeciętną estetykę kominka – szyba zapewnia doskonałe wrażenia wizualne i powiększoną wizję ognia, które nada wyjątkową atmosferę w każdym domu.

Szyba DECOR wykonana jest z żaroodpornego szkła ceramicznego, co zapewnia niezawodność kominka na przestrzeni wielu lat.

Występuje w dwóch wariantach:
– Standard
– Elegance

System dwuszybowy
W celu podniesienia walorów wizualnych kominka można również zamówić system dwuszybowy, w którym wizja ognia zawsze będzie wolna od osadów. Pozwoli to jeszcze bardziej cieszyć się domowym paleniskiem i znacząco poprawić estetykę wnętrza.

System dwuszybowy podnosi temperaturę w komorze spalania i tym samym gwarantuje maksymalną czystość szyby na każdym etapie palenia. Ponadto jest bezpieczny i ogranicza emisję ciepła w najbliższym otoczeniu kominka.

Klamki

Jednym z ważniejszych elementów wpływających na wygląd kominka jest klamka. Dlatego też dajemy możliwość pełnej personalizacji produktów w tym zakresie, oferując eleganckie klamki wykonane ze stali nierdzewnej.

W ofercie znajdują się rozpropagowane przez nas modele wentylowane, a także klamki dopasowane do sposobu otwierania kominka:

  • standardowe, w tym INOX VENT, INOX VENT PORTAL, BLACK VENT, BLACK VENT PORTAL oraz BLACK BASIC;
  • gilotynowe, w tym INOX VENT G, BLACK VENT G, BLACK MINIMAL G. Pasują one do wszystkich modeli wkładów, nawet po zmianie kierunku otwierania drzwi – sprawdź dostępne rozwiązania i dopasuj kominek idealnie do aranżacji wnętrza!

Kratki kominkowe

Na wygląd kominka pozytywny wpływ mogą mieć eleganckie osłony otworów wentylacyjnych, które również znajdują się w ofercie HITZE. Kratki kominkowe o klasycznym designie imponują nie tylko wysoką estetyką wykonania, ale również uniwersalnością – mogą pełnić zarówno funkcje nawiewną, jak i wywiewną w kominku.

Polecamy dwa warianty kratek kominkowych – SLIM oraz SLIM INOX, które wykonane zostały z wysokogatunkowej stali i dostępne są w różnych rozmiarach. Oferujemy zarówno kratki proste, jak i narożne!

Dedykowane 
maskownice

Chcąc zwiększyć estetykę kominka, warto zainwestować w dedykowane maskownice, które produkowane są do większości wkładów marki HITZE. Ich celem jest zasłonienie przestrzeni między obudową kominka a drzwiami – daje to naprawdę imponujący efekt!

Dostępne w ofercie HITZE maskownice zostały wykonane ze stali o grubości 2mm i pomalowane proszkowo na kolor odpowiadający barwie kominka. Dzięki temu zachowują swoją funkcjonalność i estetykę przez wiele lat. Zamontujesz je w pełni samodzielnie!

Czarne wyłożenie
komory spalania

W HITZE dajemy naszym klientom możliwość dopasowania wyglądu kominka wolnostojącego lub wkładu kominkowego do własnych potrzeb. Dlatego też możesz wybrać również opcjonalne, czarne wyłożenie komory spalania, które w ten sposób będzie doskonale komponować się z kolorem kominka.

Wykonane z betonu ceramicznego jest nie tylko eleganckie, ale również posiada wszystkie niezbędne cechy, które wpływać będą na prawidłowe spalanie oraz odpowiednią temperaturę kominka.

System akumulacji
ciepła

Jeżeli chcesz, aby kominek utrzymywał wysoką temperaturę jeszcze wiele godzin po wygaśnięciu paleniska, postaw na system akumulacji ciepła. To specjalne bloki wykonane z betonu akumulacyjnego, które oddają ciepło nawet 8 godzin po wygaśnięciu pieca kominkowego! Dzięki temu nie dochodzi do strat energii ze spalonego drewna, co jest nie tylko ekonomiczne, ale i ekologiczne.

Wszystkie elementy systemu akumulacji ciepła są żaroodporne, dzięki czemu nie ulegają deformacjom i pęknięciom, a dzięki wysokiej gęstości użytego materiału zapewniają szybkie nagrzewanie i długie oddawanie ciepła.

Nóżki i inne akcesoria

Pragniemy, aby wszyscy klienci HITZE mieli jak największy wybór, dlatego też w skład naszej oferty akcesoriów, wchodzą również:

 

  • nóżki, które można regulować – w opcji dodatkowej możliwe jest podniesienie ich nawet o 10 cm z regulacją +/- od 3 do 5 cm;
  • podstawy szklane – chroniące podłogę, na której ustawiony jest kominek – wykonane ze szkła hartowanego, wykazują bardzo wysoką wytrzymałość mechaniczną i odporność na najwyższe temperatury;
  • wymienniki ciepła – ekonomiczne rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić opał i zwiększyć efektywność pracy wkładu – montuje się je na wylocie spalin, a ich zadaniem jest zwiększenie powierzchni oddawania ciepła odzyskanego z przewodu spalinowego;
  • biowkładki do palenisk – specjalne nakładki z pojemnikami na biopaliwo, które montowane są zamiast pojemnika na popiół i pozwalają cieszyć się urokiem biokominka przez cały rok.
pl_PLPolski