Kominki na drewno powietrzne

WKŁADY KOMINKOWE POWIETRZNE

Wkłady kominkowe z płaszczem powietrznym mogą efektywnie ogrzewać nie tylko pomieszczenie, w którym się znajdują, ale praktycznie cały dom. Wydajny system dystrybucji gorącego powietrza składający się z kanałów, ma za zadanie skutecznie rozprowadzać ciepło w sposób grawitacyjny lub wymuszony. Konstrukcja kominków dostępnych w naszym asortymencie została przystosowana do systemów rekuperacji. Oferujemy szeroki wybór nowoczesnych i ekonomicznych kominków powietrznych różniących się od siebie parametrami grzewczymi, dodatkowymi funkcjami, konstrukcją, wyglądem, zastosowaniem i akcesoriami. Rozbudowany asortyment sprawia, że wybór kominka dopasowanego do konkretnego pomieszczenia, a także oczekiwań użytkowników nie stanowi żadnego problemu.

Wydajne i ekologiczne wkłady kominkowe z płaszczem powietrznym

Wkłady kominkowe powietrzne dostępne w naszym asortymencie zostały wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów, dzięki którym wyróżniają się trwałością i niezawodnością. W połączeniu z wysoką sprawnością grzewczą, łatwym i bezpiecznym użytkowaniem, stanowią doskonały wybór dla osób, które cenią przytulną atmosferę, rodzinne ciepło i piękną wizję ognia. Ogrzewanie powietrzne z kominka to ekologiczny i przede wszystkim ekonomiczny sposób uzyskania komfortu cieplnego. Kominki dostępne w asortymencie Hitze, spełniają wszystkie aktualnie obowiązujące normy dotyczące emisji spalin. Ponadto są zgodne z założeniami dyrektywy BImSchV II i ECODESIGN. Wydajne rozwiązania w postaci efektywnego systemu odpowiadającego za dopalanie spalin, gwarantują nie tylko wysoką sprawność energetyczną, ale również niskie zużycie paliwa stałego. Kolejną zaletą kominków jest atrakcyjna stylistyka, która doskonale wpasowuje się zarówno w pomieszczenia utrzymane w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.

Kominki powietrzne Hitze wyróżniają się wysoką sprawnością cieplną i klasą energetyczną. Wysoka jakość wykonania gwarantuje nie tylko szczelność komory spalania, ale również estetyczny wygląd wszystkich spoin. Do produkcji płaszcza wkładu wykorzystano wysokogatunkową stal kotłową. Z kolei zjawiskowa wizja ognia jest zapewniona przez żaroodporne szkło ceramiczne charakteryzujące się pełną odpornością na działanie bardzo wysokiej temperatury.

Wkłady kominkowe z płaszczem powietrznym zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić maksymalny komfort użytkowania. Jednym z takich rozwiązań jest system czystej szyby, który nawet w przypadku częstej eksploatacji kominka gwarantuje, że na powierzchni nie gromadzą się zanieczyszczenia. Takie rozwiązanie nie tylko zapewnia atrakcyjny wygląd i możliwość niezakłóconej obserwacji ognia, ale również ogranicza do minimum czynności związane z czyszczeniem.

Ogrzewanie powietrzne z kominka odbywa się poprzez spalanie paliwa stałego, czyli drewna pochodzącego z drzew sezonowanych, takich jak brzoza, buk i grab. Prawidłowa wilgotność paliwa powinna zawierać się w zakresie od 12% do 20%. Regulacja ilości powietrza doprowadzonego do kominka odbywa się poprzez specjalnie zaprojektowaną przepustnicę. 

Dodatkowo, kominki wyróżniają się łatwą instalacją. Istnieje możliwość regulacji nóżek (płynnej i skokowej). Wybrane modele są wyposażone w regulowany, żeliwny czopuch i umożliwiają zmianę kierunku otwierania drzwi. 

Wkłady kominkowe powietrzne dostępne w ofercie Hitze

W każdej kategorii można znaleźć modele charakteryzujące się m.in. różną mocą nominalną i wymiarami. Linia TRINITY charakteryzuje się niezwykle efektywnym, trójstronnym układem, który gwarantuje piękną wizję ognia. Minimalistyczny styl wykończenia zakładający redukcję stalowych elementów sprawia, że seria TRINITY idealnie wpasowuje się w pomieszczenia utrzymane w nowoczesnym stylu. 

Z kolei wkłady kominkowe powietrzne tunelowe z serii ARDENTE DUO doskonale sprawdzają się w przypadku wysp, a także ścian działowych. Połączenie ponadprzeciętnej jakości wykonania i estetycznego wyglądu zapewnia uniwersalne zastosowanie.

Wkłady kominkowe powietrzne z serii ARDENTE wyróżniają się wysoką sprawnością energetyczną, łatwą obsługą i wygodnym użytkowaniem. Jednostronne wkłady powietrzne ARDENTE występują w pięciu rozmiarach, dzięki czemu wybór modelu dopasowanego do konkretnego pomieszczenia nie stanowi żadnego problemu.

Proponujemy także kominki z płaszczem powietrznym z serii ALBERO, które doskonale sprawdzają się zarówno w przestrzeniach użytkowych, jak i mieszkalnych. Jedną z wielu zalet kominków ALBERO jest ekonomiczne spalanie drewna i duża ilość generowanego ciepła. 

Kominki z płaszczem powietrznym Hitze – pozostały asortyment

W asortymencie Hitze dostępne są także wkłady powietrzne z serii HST pełniące zarówno funkcję dogrzewającą pomieszczenie, jak i dekoracyjną. Kominki powietrzne HST są przeznaczone m.in. do płytkiej zabudowy. Idealne nadają się do wykorzystywania jako kominek rekreacyjny. Z kolei ekonomiczne wkłady powietrza STMA są przeznaczone dla osób, które szukają niskiej ceny, atrakcyjnego wyglądu i prostej konstrukcji. Na szczególną uwagę zasługują również kasety kominkowe CUBO przeznaczone do istniejących palenisk charakteryzujących się otwartą konstrukcją. Kasety oferują możliwość tak zwanego wymuszonego obiegu powietrza. Dodatkowo, ich montaż wzmacnia efekt grzewczy w pomieszczeniu.

pl_PLPolski