NOWOCZESNE PALENISKA OGRODOWE

Nowoczesne paleniska ogrodowe pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i użytkową. To doskonała alternatywa dla tradycyjnego grilla lub ogniska. Świetnie sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale również na tarasie oraz patio. Paleniska ogrodowe umożliwiają bezpieczne i efektywne spalanie węgla drzewnego, drewna i brykietu pochodzącego z węgla drzewnego. Wysoka jakość i precyzja wykonania, w połączeniu z zastosowaniem wysokogatunkowych materiałów gwarantują długą żywotność, nawet w przypadku intensywnego użytkowania. W zależności od konkretnego modelu, paleniska mogą być dodatkowo wyposażone w ruszt i funkcjonalną półkę. Opcjonalne akcesoria są wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Palenisko ogrodowe – ekskluzywna dekoracja ogrodu

Każde palenisko ogrodowe marki Hitze zostało zaprojektowane w taki sposób, aby w pełni zastąpić funkcjonalność tradycyjnego grilla i jednocześnie stanowić ekskluzywną dekorację. Takie połączenie sprawia, że nowoczesne paleniska ogrodowe doskonale wpasowują się w każdy ogród, altanę lub patio, zapewniając dodatkową atrakcję w trakcie jesiennych, wiosennych i letnich wieczorów. Kolejnym atutami palenisk ogrodowych są wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania i zachowanie pierwotnego wyglądu oraz funkcjonalności przez długi czas. Oferujemy paleniska i kominki ogrodowe w uniwersalnym czarnym kolorze. Ich konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić bezpieczne i jednocześnie komfortowe użytkowania. Takie połączenie sprawia, że paleniska ogrodowe stanowią estetyczną i użytkową dekorację ogrodu zapewniając przyjemne ciepło podczas chłodnych wieczorów. Dodatkowo pozwalają na przygotowanie smacznych potraw z grilla. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, który w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem w obróbce stali kotłowej gwarantuje wysoką jakość materiałów i precyzyjne wykonanie wszystkich palenisk ogrodowych. Każdy etap produkcji jest zakończony skrupulatną kontrolą jakościową. Dopiero po spełnieniu wszystkich norm, finalny produkt trafia do sprzedaży.

Paleniska ogrodowe dostępne w ofercie Hitze

W tej kategorii oferujemy paleniska ogrodowe wykonane z wysokogatunkowej stali kotłowej (P265GH), która gwarantuje długą żywotność nawet w przypadku intensywnej eksploatacji. Wszystkie paleniska wyróżniają się stabilnością, łatwym utrzymaniem czystości i efektywnym spalaniem paliwa. Na szczególną uwagę zasługuje palenisko ogrodowe z ażurowym wzorem, który przyciąga uwagę nietypowym kształtem i niezwykle precyzyjnym wykończeniem. Nowoczesne paleniska ogrodowe stanowią wydajne źródła ciepła, które uprzyjemniają chłodne wieczory i jednocześnie wprowadzają oryginalny klimat oraz nastrój. Do wyboru są modele wyposażone w ruszt wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Zdejmowana górna część paleniska gwarantuje swobodny dostęp do rusztu. W praktyce oznacza to możliwość wykorzystania paleniska jako tradycyjnego grilla. Palenisko ogrodowe z rusztem może być jednorazowo zasilane paliwem o masie od 3 kg do 3,5 kg, dzięki czemu nie ma konieczność ciągłego uzupełniania paliwa. Całkowita masa modelu Hogar to około 32 kg, dzięki czemu palenisko ogrodowe z pokrywą jest stabilne. Kolejną propozycją jest kominek ogrodowy Torre, który również pełni funkcje użytkowe i dekoracyjne. Doskonale nadaje się do ogrodu, tarasu i patio. Podobnie jak palenisko Hogar, kominek może być zasilany węglem drzewnym, drewnem i brykietem drzewnym wyprodukowanym z węgla drzewnego. Dzięki funkcjonalnej i pojemnej wnęce na paliwo stałe, użytkowanie kominka nawet przez wiele godzin jest praktycznie bezobsługowe. Obudowa kominka została wykonana z wysokogatunkowej stali kotłowej odpornej na działanie wysokiej temperatury. Całkowita masa własna kominka ogrodowego to około 73 kg. W połączeniu z następującymi wymiarami: wysokość 2000 mm x długość podstawy 503 x szerokość podstawy 376 mm stanowi efektywne źródło ciepła uprzyjemniające chłodne dni. Jednorazowe zasilenie kominka paliwem stałym o wadze nawet 3,5 kg ogranicza konieczność ciągłego uzupełniania paliwa do minimum. Na szczególną uwagę zasługuje praktyczna półka przeznaczona m.in. do przygotowania potraw. Dzięki niej nie ma konieczności używania dodatkowego stolika do krojenia lub przyprawiania produktów do grillowania. Ponadto półka może być używana do tymczasowego przechowywania produktów spożywczych lub przypraw.

Dodatkowe wyposażenie paleniska ogrodowego

Wszystkie paleniska ogrodowe dostępne w asortymencie naszego sklepu mogą być dodatkowo wyposażone w opcjonalne akcesoria. W przypadku modelu Hogar istnieje możliwość zamówienia rusztu, który został wykonany ze stali nierdzewnej. Dzięki niemu można grillować zarówno potrawy mięsne, jak i bezmięsne. Konstrukcja rusztu doskonale pasuje do paleniska i zapewnia łatwe utrzymanie czystości. Z kolei kominek ogrodowy Torre może być opcjonalne wyposażony w przednią półkę, która również jest wykonana ze stali nierdzewnej. Kolejnym opcjonalnym elementem wyposażenia jest ruszt pozwalający na przygotowanie smacznych potraw. Podsumowując, kominek ogrodowy może być wyposażony wyłącznie w dodatkową przednią półkę lub tylko ruszt. Istnieje również opcja zamówienia kominka zarówno z rusztem, jak i dodatkową półką. Możliwość indywidualnego dopasowanie akcesoriów do paleniska ogrodowego pozwala na dostosowanie jego funkcjonalności do sposobu użytkowania. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących palenisk ogrodowych lub ich sposobu użytkowania, zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Doświadczeni doradcy z chęcią wyjaśnią wszelkie wątpliwości i pomogą w wyborze paleniska dopasowanego do konkretnych oczekiwań oraz potrzeb użytkowników.

pl_PLPolski