KOMINKI GAZOWE CALMA

Witaj w świecie luksusu,
który daje spokój.

W HITZE od zawsze stawiamy na trwałość, nowoczesność, funkcjonalność i bezpieczeństwo na światowym poziomie. Jesteśmy świadomi, jak ważne w naszym życiu jest rodzinne ciepło i spokój, dlatego chcemy je pielęgnować.

To relacje tworzą dom, a tylko ciepłe relacje, mogą stworzyć prawdziwie wyjątkowe miejsce, w którym będą dorastać Twoje dzieci. To wyjątkowe poczucie ciepła i spokoju od lat dawał nam właśnie ogień, dlatego chcemy przedstawić Ci nasz najnowszy produkt, który pozwoli Ci cieszyć się prawdziwą i wyjątkową wizją ognia.

Przedstawiamy naszą nową linię kominków gazowych Calma. Jest to połączenie funkcjonalności i szeroko pojętego luksusu. Połączenie zaawansowanej technologii i nowoczesnego designu w każdym detalu. To połączenie, które pozwoli ogrzać Twoje wnętrza żywym płomieniem ognia w trójwymiarze i zapewni ciepło i spokój dla Ciebie oraz Twojej rodziny.

kominek gazowy calma
ZOBACZ KOMINKI IDEALNE DO
OTWARTYCH PRZESTRZENI
kominek gazowy calma

Kluczowe informacje

 • Kominki gazowe CALMA wyróżniają się najwyższym poziomem bezpieczeństwa, realizowanym przez certyfikowaną automatykę i blokadę rodzicielską. Ponadto są wyposażone w systemy automatycznego wyłączania w przypadku niedrożności, nieprawidłowego ciśnienia gazu lub cofania się spalin.
 • Za bezpieczeństwo całej konstrukcji odpowiadają solidne klapy antywybuchowe. Dodatkowo, kominki są w pełni zgodne z wymogami dyrektywy niskonapięciowej (LVD).
 • Dzięki możliwości podłączenia kominka gazowego CALMA do systemów typu Smart Home, można zarządzać ich pracą z praktycznie każdego miejsca na świecie.
 • Zastosowanie elastycznych przewodów automatyki gazowej gwarantuje nie tylko szybką i bezproblemową instalację, ale również łatwe serwisowanie.
 • Wszystkie kominki z serii CALMA mogą być bezpiecznie zasilane zarówno wysokometanowym gazem ziemnym (G20), jak i mieszanką propanu i butanu (G30). Ponadto do zasilania można wykorzystać zaazotowany gaz ziemny (G27) lub propan (G31).
 • Istnieje również możliwość zasilania kominków innymi rodzajami gazu. W takich przypadkach konwersję przeprowadza wyłącznie autoryzowany serwis HITZE.

Kominki gazowe CALMA występują w trzech wersjach. Pierwsza z nich wyróżnia się rozmiarami 80 cm x 50 cm, druga 65 cm x 80 cm, natomiast wymiary największego kominka to 120 cm x cm 50 cm.

Dbałość o środowisko

Każdy kominek z serii CALMA spełnia wszystkie założenia Ekoprojektu, co w praktyce oznacza nie tylko najwyższy poziom bezpieczeństwa, ale również ochronę środowiska. Gaz jako BIOpaliwo nie jest szkodliwy dla ludzi i zwierząt. Szczelna komora kominka spalania gwarantuje perfekcyjnie czyste powietrze w domu. W razie jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu z naszym działem doradczym.

Ekologiczne kominki na gaz serii CALMA. Luksus, wygoda i bezpieczeństwo w Twoim domu. Ciesz się piękną kreacją ognia w jego naturalnej formie.

 

 

Kominki gazowe CALMA – inwestycja na lata

Do produkcji kominków gazowych z serii CALMA wykorzystaliśmy wyłącznie starannie wyselekcjonowane materiały. W połączeniu z precyzyjnym wykonaniem i dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, nasze kominki zachowują pierwotny wygląd, funkcjonalność i właściwości przez długie lata. Nowoczesna stylistyka, intuicyjna obsługa i energooszczędność to tylko niektóre cechy charakteryzujące kominki gazowe CALMA. Dowiedz się co możesz zyskać wybierając ten produkt.

Korzyści z posiadania kominków gazowych CALMA od HITZE

Cała linia kominków gazowych CALMA została zaprojektowana z myślą o w pełni bezpiecznym eksponowaniu ognia w naturalnej formie. Ciepło i poczucie spokoju, które towarzyszy obserwacji płomieni pozwala, chociaż na chwilę zdystansować się od gonitwy dnia codziennego. W przeciwieństwie do standardowych kominków, nie musisz tracić czasu na mozolne rozpalanie ognia. Wystarczy wygodnie zasiąść w fotelu, następnie przy pomocy pilota włączyć kominek i rozkoszować się kojącym widokiem płomieni. Od teraz wybór odpowiedniego drewna, jego sezonowanie i przygotowanie do sezonu grzewczego nie są już Twoim zmartwieniem. Kominki gazowe CALMA od HITZE to wygoda użytkowania, efektywne ogrzewanie i luksus dnia codziennego.

Czym wyróżniają się kominki gazowe CALMA?

Wszystkie kominki z serii CALMA są wyposażone w stabilizowany zasilacz o wydajności 6V1A, co w praktyce oznacza zredukowanie zapotrzebowania na energię elektryczną do minimum. Na szczególną uwagę zasługuje również palnik Triangle Flame wyróżniający się specjalnie zaprojektowaną konstrukcją i zastosowaniem technologii, która gwarantuje obserwację niezwykle pięknej wizualizacji ognia, w którą można wpatrywać się godzinami. Warto również wspomnieć,że kominki CALMA posiadają gotowy palnik z dedykowanymi, montowanymi na stałe polanami, a więc użytkownik nie musi dbać o ich ułożenie. Wpływa to na brak błędów instalacyjnych, bezpieczeństwo i minimalizację ryzyka uszkodzeń wkładu.

Kolejnym wyróżnikiem kominków z serii CALMA od HITZE jest obustronnie polerowane, japońskie szkło noclear® charakteryzujące się najwyższym poziomem przejrzystości. W połączeniu z właściwościami antyrefleksyjnymi gwarantuje niczym niezakłóconą, naturalną wizję ognia w Twoim domu. Wspomniany pilot, który jest w standardowym wyposażeniu każdej wersji kominka występuje w dwóch wersjach (niemieckiej Maxitroll lub austriackiej TESC). Oprócz włączania i wyłączania kominka jest odpowiedzialny również za precyzyjny pomiar temperatury w pomieszczeniu. Ponadto jest wyposażony w funkcję termostatu oraz możliwość połączenie z intuicyjną aplikacją „My Fire App” umożliwiającą zarządzenie kominkiem za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

 

 

kominek gazowy calma

Co zyskujesz wybierając kominki gazowe CALMA od HITZE?

Kominki gazowe linii Calma zostały zaprojektowane z myślą o tych, którzy kochają ciepło domowego ogniska i nie chcą z niego rezygnować w dobie natłoku codziennych obowiązków. Wybierając kominki Calma wybierasz ciepło domowego ogniska, od którego dzieli Cię tylko jeden klik

Nie musisz już latem zastanawiać się nad tym, jakie drewno będzie najlepsze, jako opał do Twojego kominka. Nie musisz odkładać szczap drewna, sezonować go i martwić się tym procesem na długo przed sezonem grzewczym. Wybierz luksus, który daje spokój…

Kominki gazowe Calma powstały z myślą o tych, którzy cenią sobie wygodę, luksus i nowoczesne rozwiązania w swoim domu.

SERIA CALMA

Wyświetlanie 1–8 z 16 wyników

Czy może być coś prostszego?

 

Linia kominków gazowych Calma to także wyjątkowo komfortowe rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje kominka, który daje naturalnie piękną wizję ognia, a nie chce tracić czasu na przygotowania związane z odpalaniem i sprzątaniem, jak to się odbywa przy kominkach tradycyjnych. Rozwiązanie w postaci kominka gazowego Calma, to nie tylko oszczędność czasu, ale także oszczędność energii elektrycznej. Kominki w standardzie zasilane są bateriami, co w razie awarii prądu nadal pozwoli Ci cieszyć się przyjemnym ciepłem w pomieszczeniu.

Ze starannością i dbałością o każdy szczegół został opracowany palnik, który oddaje maksymalnie realną wizję ognia. Zastosowanie specjalnie zaprojektowanego i opatentowanego palnika Triangle Flame, pozwoli Ci na podziwianie wielowymiarowej i prawdziwej wizji ognia każdego dnia. Ponadto, użytkownik dostaje palnik już kompletny wraz z dedykowanymi, montowanymi na stałe ceramicznymi polanami (drewienkami), co znacznie wpływa na brak błędów instalacyjnych, bezpieczeństwo i minimalizuje ryzyko uszkodzeń wkładu.

Ogień na wyciągnięcie ręki

Każdy kominek z linii Calma posiada pilot w zestawie z automatyką do wyboru:
– automatyka niemiecka Maxitrol
– automatyka austriackia TESC

Każdy z pilotów pozwoli Ci cieszyć się blaskiem i ciepłem ognia w mgnieniu oka. Dodatkowo, każdy z nich pełni funkcję termostatu, mierzy temperaturę w pomieszczeniu, a także ma wiele innych funkcji takich, jak np. blokada rodzicielska.

Pilot Maxitrol jest kompatybilny z aplikacją “My Fire App”, która także pozwoli Ci na sterowanie kominkiem z poziomu telefonu. Dodatkowym i nowoczesnym rozwiązaniem, które posiadają kominki Calma jest możliwość połączenia kominka z systemem Smart Home.

Zobacz jak prosta jest obsługa

Krystalicznie perfekcyjna w standardzie

Na dodatkową przyjemność z wpatrywania się w blask kominka Calma, niewątpliwie ma wpływ wysokogatunkowe szkło neoclear®, które zostało użyte w kominkach gazowych linii Calma od HITZE. Szkło japońskiej firmy Nippon Electric Glass, jako jedyne jest obustronnie polerowane, a co za tym idzie, pozwala na idealnie transparentną i przejrzystą wizję ognia. Szyba w standardzie zapewnia efekt antyrefleksyjny, więc nie ma potrzeby dodatkowego dopłacania, by móc podziwiać niczym niezakłóconą wizję ognia w swoim domu.

Czy kominki gazowe są bezpieczne?

Kominki gazowe linii Calma, to także niekwestionowane bezpieczeństwo. Posiadają certyfikowaną automatykę, co tylko potwierdza wysokie bezpieczeństwo elektromagnetyczne (EMC).

Zobacz deklarację Ekodesign

Ogrzewacze gazowe Calma spełniają także wymogi dyrektywy niskonapięciowej (LVD). Ponadto, zostały wyposażone w kilka rodzajów zabezpieczeń takich, jak:

blokada rodzicielska
automatyczny wyłącznik w przypadku wykrycia cofania się dymu
automatyczny wyłącznik w przypadku niedrożności przewodu powietrzno-spalinowego
automatyczny wyłącznik w przypadku problemów z dopływem gazu
klapy antywybuchowe

Dodatkowo, w razie niechcianych i trudnych do przewidzenia sytuacji życiowych, takich jak np. problemy z drożnością przewodu powietrzno-spalinowego kominek automatycznie wyłączy się. Tak samo stanie się w przypadku problemów z dopływem gazu. Ponadto, kominki gazowe z linii Calma posiadają mechanizm wykrywania cofania się spalin lub zaniku gazu, co także spowoduje natychmiastowe wyłączenie się kominka.

Przemyślana została także automatyka gazowa w kominku CALMA. Jest ona oparta na elastycznych przewodach, co pozwala na ich swobodne ułożenie, a co za tym idzie łatwą instalację i bezproblemowe serwisowanie.

Z jakim gazem współpracują
kominki CALMA?

Linia kominków gazowych CALMA to nowoczesne urządzenia
mogące współpracować z:

 • gazem G20 (gaz ziemny wysokometanowy),
 • G27 (gaz ziemny zaazotowany),
 • G30 (mieszanina gazów propan butan)
 • G31 (gaz propan).

Ponadto, istnieje możliwość dostosowania ogrzewacza do współpracy z innym gazem, niż gaz wyszczególniony na etykiecie. Można taką konwersję przeprowadzić tylko przez autoryzowany serwis HITZE.

kominek gazowy calma - widok pod kątem 45 stopni
Gwarancja nawet do 8 lat
To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. Wszystkie wkłady
gazowe CALMA objęliśmy specjalnym programem wsparcia.
Rejestrując zakupiony produkt przedłużysz gwarancję do 8 lat.
To jeszcze nie koniec dobrych wiadomości. Wszystkie wkłady
gazowe CALMA objęliśmy specjalnym programem wsparcia.
Rejestrując zakupiony produkt przedłużysz gwarancję do 8 lat.
Zobacz zasady działania Programu myCALMA
Wybierz luksus, który niesie spokój…
Zobacz wszystkie modele
Wolisz omówić swój
projekt z doradcą?

Zostaw dane kontaktowe!
Oddzwonimy.

                    

   pl_PLPolski