Wkłady wodne
ALBERO AQUASYSTEM

Nowoczesne i wydajne kominki z płaszczem wodnym skutecznie odbierają ciepło ze spalania, dzięki czemu pozwalają zredukować koszty ogrzewania domu, bez względu na jego wielkość, nawet o 40%. Elegancki wygląd i minimalistyczne wykończenia sprawiają, że idealnie wpasowuje się w każde pomieszczenie utrzymane w klasycznym lub modernistycznym stylu. Kominek z płaszczem wodnym ALBERO AQUASYSTEM, pomimo kompaktowych rozmiarów, wyróżnia się wysoką efektywnością podgrzewania wody w instalacji CO. Stanowi idealnie połączenie z piecem lub kotłem pełniącym funkcję głównego źródła ciepła. Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym to idealna propozycja dla wszystkich osób ceniących styl, elegancję i ekologię.

Korzyści z posiadania kominka z płaszczem wodnym ALBERO AQUASYSTEM

Kominki z płaszczem wodnym wyróżniają się nie tylko wysoką wydajnością, ale również trwałością i niezawodnością. W praktyce oznacza to bezawaryjność oraz bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat. Dodatkowo, kominki zachowują swój pierwotny wygląd i właściwości bez względu na intensywność eksploatacji. Do ich produkcji zostały wykorzystane wyłącznie wysokogatunkowe materiały. Pełna odporność na działanie wysokiej temperatury, w połączeniu z wytrzymałością na uszkodzenie mechaniczne gwarantuje niezawodne działanie. Za wysoką wydajność kominków z płaszczem wodnym ALBERO AQUASYSTEM odpowiadają deflektory, których głównym zadaniem jest podwyższanie temperatury w komorze spalania. Dodatkowo, dzięki specjalnemu kształtowi tylnej części, powietrze wtórne jest efektywnie doprowadzane do paleniska w górnej części. Takie rozwiązanie znacząco podnosi sprawność kominka, poprzez przyjazne dla środowiska dopalanie spalin.

ZOBACZ WSZYSTKIE MODELE     >>

Co jeszcze wyróżnia kominki z płaszczem wodnym ALBERO AQUASYSTEM?

  • W naszej ofercie dostępne są kominki wyróżniające się szerokim zakresem mocy regulowanej, wynoszącym od 5 kW aż do 27 kW
  • Wkład z płaszczem wodnym wyróżnia się eleganckim wyglądem. Kominki są wyposażone w dodatkowe kurtyny powietrzne. Ich głównym zadaniem jest redukowanie do minimum ilości zanieczyszczeń osadzających się na szybie
  • Za efektywne podgrzewanie wody znajdującej się w płaszczu wodnym odpowiada duża liczba płomieniówek charakteryzujących się wysoką sprawnością.
  • Kolejną zaletą opisywanych kominków jest pełne bezpieczeństwo użytkowania. Połączenie stalowych drzwi charakteryzujących się pełną szczelnością z wężownicą chroniącą przed nadmiernym przegrzaniem gwarantuje stabilne i bezproblemowe działanie. Dodatkowo, kominki są wyposażone w ruszt i pojemnik na popiół, dzięki któremu cały proces czyszczenia jest szybki i bezwysiłkowy

W asortymencie naszego sklepu posiadamy 5 wyselekcjonowanych modeli wkładów kominkowych ALBERO AQUASYSTEM. Każdy z nich charakteryzuje się różnymi parametrami i mocą, dzięki czemu wybór konkretnego wkładu, dopasowanego do indywidualnych wymagań, nie stanowi żadnego problemu.

\
Czopuch fi 180/200/220 mm

Gwarantuje szczelne połączenie kominka z kanałem kominowym, zapewnia prawidłowe spalanie w kominku oraz rozszerz obszar wymiany ciepła.

\
Kierownica i kurtyna powietrzna

Ogranicza osadzanie sadzy na szybie w kominku zapewniając efekt “czystej szyby”.

\
Stalowe drzwi

Wykonane z profilu o podwyższonej sztywności gwarantującego szczelność i wytrzymałość drzwi.

\
Wężownica

Zabezpiecza przed przegrzaniem.

\
Płomieniówki

Wzmacniają proces wygrzewania wody w płaszczu.

\
Nagrzewnica / płaszcz wodny ENERGY+

Wykonany jest ze stali kotłowej o grubości 4 mm, źródło dodatkowego ciepła dla instalacji CO.

\

Żaroodporne szkło ceramiczne

Odporne na temperaturę pracy do 800°C, opcjonalnie dostępna szyba DECOR oraz przeszklenie podwójne.

\

Regulowane nóżki w zakresie 4 cm

Pozwalają na pewne i stabilne ustawienie wkładu kominkowego. OPCJA DODATKOWA: podwyższenie nóżek w wysokości +10 cm z regulacją +/- od 3 do 5 cm.

\

Dolot powietrza fi 125 mm

Regulowana przepustnica płynnie steruje przepływem powietrza w kominku (1 dźwignia regulacji).

\

Deflektor

Optymalizuje proces spalania poprzez podwyższenie temperatury wewnątrz komory.

\

System dopalania spalin

Zwiększa ilość energii cieplnej, redukuje emisję szkodliwych substancji do środowiska oraz zwiększa oszczędność opału.

\

Komora spalania

Wyłożona betonem ceramicznym na dnie, ścianach bocznych i ścianie tylnej.

\

Ruszt i pojemnik na popiół

Ułatwia usuwanie popiołu oraz gromadzi odpady po spalonym drewnie.

Prawidłowa instalacja ALBERO AQUASYSTEM to wydajne działanie systemu.

Do wydajnego i bezproblemowego działania wkładów wodnych niezbędna jest prawidłowa instalacja, zgodnie z zaleceniami producenta. Z tego powodu sugerujemy przeprowadzenie całego procesu montażu kominka przez profesjonalistów z doświadczeniem. Tylko takie rozwiązanie gwarantuje skuteczne i przede wszystkim bezpieczne działanie kominka z płaszczem wodnym. W razie jakichkolwiek pytań związanych z kominkami, wkładami lub innymi produktami dostępnymi w ofercie, zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Wykwalifikowani eksperci z chęcią pomogą w wyborze konkretnego modelu, dopasowanego do indywidualnych potrzeb i wymagań użytkowników.

Infolinia

Dane firmy:
Stalko spółka z ograniczoną
odpowiedzialnością spółka komandytowa

NIP: 9482603545
REGON: 361379132
KRS: 0000836475

Kontakt:
Infolinia:
+48 800 880 030

Zapytania ogólne:
k.styczen@stalko.com

Adres:
OGÓLNY:
ul. Solec 24/253,
00-403 Warszawa

BIURO / MAGAZYN:
ul. Gdyńska 32,
26-600 Radom

pl_PLPolski