HITZE znaczy
ekologicznie

Drewno od tysięcy lat służy ludziom, również jako materiał opałowy, dając komfort cieplny i bezpieczeństwo. To surowiec odnawialny, który spośród wszystkich dostępnych paliw jest najbardziej przyjazny środowisku naturalnemu. Wydziela bowiem najmniej szkodliwych substancji i dzięki temu nie zanieczyszcza atmosfery. Dodając do tego wysoką wartość opałową, uzyskujemy doskonałe paliwo, dzięki któremu zapewnisz sobie ciepło i rodzinną atmosferę w swoim domu.

Dlatego też w HITZE znajdują się kominki wolnostojące oraz wkłady kominkowe opalane drewnem. W trosce o naturę i zadowolenie naszych klientów.

100% produktów HITZE spełnia restrykcyjne normy ECOdesign

W Hitze przywiązujemy bardzo dużą wagę do proekologicznych rozwiązań i technologii.
Dowodem na to jest certyfikowanie wszystkich naszych urządzeń w notyfikowanych instytutach badawczych na terenie UE. Dzięki temu spełniają one restrykcyjne normy ECOdesign, będąc rozwiązaniami nowoczesnymi i przyjaznymi środowisku naturalnemu.

Czym jest norma
ECOdesign?

To dyrektywa Parlamentu Europejskiego, znana również jako Ekoprojekt, w której zawarto wszystkie niezbędne wymagania energetyczno-emisyjne dla miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń, w tym również kominków opalanych drewnem. Aby urządzenie grzewcze mogło otrzymać certyfikat ECOdesign, musi zapewniać wysoką sprawność energetyczną i niski stopień emisji zanieczyszczeń.

Stosując się do europejskich norm, tworzymy urządzenia emitujące o 90% mniej zanieczyszczeń niż tradycyjne rozwiązania. Co więcej, dzięki wysokiej sprawności energetycznej, są one również niezwykle ekonomiczne – dzięki czemu możesz zaoszczędzić nawet 25% energii!

Wybrane kominki HITZE spełniają również parametry wymagane na rynkach niemieckojęzycznych zgodnie z BImSchV II oraz 15a B-VG, dzięki czemu są najlepszą i najbardziej ekologiczną inwestycją!
Dbamy o Twoje
bezpieczeństwo
energetyczne

Inwestując w produkty HITZE, skorzystasz z takich rozwiązań, jak system dopalania spalin TURBO BURN, który nie tylko niweluje ilość spalin, ale również zwiększa ilość energii cieplnej i oszczędność opał. Docenisz specjalne deflektory, które podwyższają temperaturę wewnątrz komory spalania, optymalizując proces każdego palenia.

Jak używać kominka,
by dbać o środowisko naturalne?
Naszym celem jest nie tylko dostarczanie najnowocześniejszych i w pełni ekologicznych kominków wolnostojących oraz wkładów kominkowych, ale również pomoc w ich prawidłowej eksploatacji. Jeżeli chcesz być „eko” i jednocześnie mieć pewność, że urządzenie grzewcze będzie służyć Ci na przestrzeni wielu lat, powinieneś przede wszystkim:

  palić od góry, dzięki czemu z paleniska nie będzie wydobywał się dym, który mógłby znacznie obniżyć komfort domowników;

  korzystać z odpowiedniego drewna – najlepiej liściastego, suchego, które było sezonowane przez co najmniej 3 lata;

  wybierać najlepsze piece kominkowe, które znajdziesz w ofercie HITZE.

Jak wybrać odpowiednie drewno kominkowe i dobrze przygotować się do sezonu? Dowiesz się tutaj!
Wybieraj bez obaw.
Wybierz dobrze.

Oferta HITZE to ponad 100 różnych urządzeń grzewczych, które możesz dowolnie personalizować.
Wszystkie opalane drewnem i stworzone w oparciu o najnowsze technologie oraz najlepsze materiały. Inwestując w nie, stawiasz na ekologię, oszczędność oraz najwyższy komfort cieplny.

Przeczytaj 10 praktycznych porad jak wybrać idealny kominek
i ciesz się wyjątkowym klimatem w swoim domu!

Ekologia i zdrowie

Kominek ekologiczny. Co to znaczy i jak go znaleźć?

Kominki starszego typu to jedno z głównym źródeł emisji szkodliwych związków. W trosce o czyste powietrze nie musimy jednak rezygnować z marzeń o własnym palenisku. Wystarczy, że wybierzemy model zgodny z dyrektywą Ecodesign.Romantyczny nastrój i dodatkowe źródło...

Infolinia
+48 800 880 030

Dane firmy:
Stalko spółka z ograniczoną
odpowiedzialnością spółka komandytowa

NIP: 9482603545
REGON: 361379132
KRS: 0000836475

Kontakt:
Infolinia:
+48 800 880 030

Zapytania ogólne:
handlowy@hitze.pl

Adres:
OGÓLNY:
ul. Solec 24/253,
00-403 Warszawa

BIURO / MAGAZYN:
ul. Gdyńska 32,
26-600
Radom

pl_PLPolski