HITZE znaczy
ekologicznie

Drewno od tysięcy lat służy ludziom, również, jako materiał opałowy, dając komfort cieplny i bezpieczeństwo. To surowiec odnawialny, który spośród wszystkich dostępnych paliw jest najbardziej przyjazny środowisku naturalnemu.

Wydziela bowiem najmniej szkodliwych substancji i dzięki temu nie zanieczyszcza atmosfery. Dodając do tego wysoką wartość opałową, uzyskujemy doskonałe paliwo, dzięki któremu zapewnisz sobie ciepło i rodzinną atmosferę w swoim domu.

100% produktów HITZE spełnia restrykcyjne normy ECOdesign

W Hitze przywiązujemy dużą wagę do proekologicznych rozwiązań i technologii.
Świadczy o tym certyfikacja wszystkich naszych urządzeń w notyfikowanych instytutach badawczych w UE. Dzięki temu spełniają surowe normy ECOdesign, będąc rozwiązaniami nowoczesnymi i przyjaznymi dla środowiska.

Co oznacza Ekoprojekt?

To dyrektywa Parlamentu Europejskiego, znana również jako Ekoprojekt, w której zawarto wszystkie niezbędne wymagania energetyczno-emisyjne dla miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń, w tym również kominków opalanych drewnem. Aby urządzenie grzewcze mogło otrzymać certyfikat ECOdesign, musi zapewniać wysoką sprawność energetyczną i niski stopień emisji zanieczyszczeń.

Kierując się europejskimi normami tworzymy urządzenia emitujące o 90% mniej zanieczyszczeń niż tradycyjne rozwiązania. Ponadto dzięki wysokiej efektywności energetycznej są również niezwykle ekonomiczne – dzięki czemu możesz zaoszczędzić nawet 25% energii!

Wybrane kominki HITZE spełniają również parametry wymagane na rynkach niemieckojęzycznych zgodnie z BImSchV II oraz 15a B-VG, dzięki czemu są najlepszą i najbardziej ekologiczną inwestycją!
Dbamy o Twoje
bezpieczeństwo
energetyczne

Inwestując w produkty HITZE, skorzystasz z takich rozwiązań, jak system dopalania spalin TURBO BURN, który nie tylko niweluje ilość spalin, ale również zwiększa ilość energii cieplnej i oszczędność opału. Docenisz specjalne deflektory, które podwyższają temperaturę wewnątrz komory spalania, aby jeszcze bardziej zoptymalizować proces palenia.

Jak korzystać z kominka
i jednocześnie dbać o środowisko?

Naszym celem jest nie tylko dostarczanie najnowocześniejszych i w pełni ekologicznych kominków wolnostojących oraz wkładów kominkowych, ale również pomoc w ich prawidłowej eksploatacji.

Chcąc być „zielonym” i jednocześnie mieć pewność, że kominek posłuży Ci przez wiele lat, musisz przede wszystkim:

  pal od góry, dzięki czemu z paleniska nie będzie wydobywał się dym, który mógłby znacznie obniżyć komfort domowników.

 

użyj odpowiedniego drewna – najlepiej liściastego, suchego, sezonowanego co najmniej 3 lata.

wybierz najlepsze wkłady kominkowe, znajdziesz takie w ofercie HITZE.

Jak wybrać odpowiednie drewno kominkowe i dobrze przygotować się do sezonu? Dowiesz się tutaj!

Nasze kominki to wybór, którego możesz dokonać bez obaw.

Oferta HITZE to ponad 100 różnych urządzeń grzewczych, które możesz dowolnie personalizować.
Wszystkie opalane drewnem i stworzone w oparciu o najnowsze technologie oraz najlepsze materiały. Inwestując w nie, stawiasz na ekologię, oszczędność oraz najwyższy komfort cieplny.

Czym kierować się przy wyborze kominka? Przeczytaj nasz poradnik i ciesz się wyjątkowym klimatem w swoim domu!

Ekologia i zdrowie

Biokominek w salonie

Salon to serce każdego domu, miejsce, gdzie spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, relaksujemy się po pracy i spędzamy wiele godzin rozmawiając, czytając czy oglądając telewizję. Nic więc dziwnego, że dbamy o to, aby taka przestrzeń była wyjątkowa pod względem wyglądu i atmosfery. Jednym z elementów, który może nadać jej niepowtarzalny charakter, jest biokominek w salonie. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Jak wkomponować go w aranżację? Odpowiadamy na najważniejsze pytania. Dzięki naszym wskazówkom stworzysz nowoczesny salon z biokominkiem.

Jak działają biokominki?

Jak działają biokominki? Czy do biokominka potrzebny jest komin? Czy biokominek jest szkodliwy dla zdrowia?Wszystko, co musisz wiedzieć o biokominkach - od ich zasady działania, przez korzyści, po porady dotyczące wyboru. Idealny dla każdego, kto rozważa ekologiczne i nowoczesne rozwiązania ogrzewania domu.

Czy biokominki grzeją?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy biokominki są tylko stylowym dodatkiem do wnętrza, czy mogą również skutecznie ogrzewać pomieszczenia? W naszym najnowszym wpisie na blogu rozwiewamy wszelkie wątpliwości dotyczące biokominków. Dowiedz się, jak biokominki przekształcają biopaliwo w ciepło, jakie są ich mocne strony w kontekście ogrzewania, a także jakie mają ograniczenia. Czy biokominki mogą być głównym źródłem ciepła w Twoim domu, czy raczej pełnią funkcję dekoracyjną? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać wszystkie odpowiedzi na te palące pytania!

drewno do palenia

Ekologiczne palenie w kominku

Zastanawiasz się co to znaczy ekologiczne i zdrowe palenie w kominku? Nie wiesz, jakie drewno będzie najlepsze na opał, aby palenie w kominku było ekonomiczne i ekologiczne? Z tego wpisu dowiesz się na co należy zwracać uwagę i nauczysz się zdrowo i efektywnie palić w kominku.

Kominek ekologiczny. Co to znaczy i jak go znaleźć?

Kominki starszego typu często są głównym źródłem emisji szkodliwych związków do powietrza. Nie musisz jednak rezygnować z posiadania własnego paleniska, jeśli zależy Ci na czystym powietrzu. Wybierz kominek zgodny z dyrektywą Ecodesign, która zapewni minimalny...

pl_PLPolski