HITZE znaczy
ekologicznie

Drewno od tysięcy lat służy ludziom, również, jako materiał opałowy, dając komfort cieplny i bezpieczeństwo. To surowiec odnawialny, który spośród wszystkich dostępnych paliw jest najbardziej przyjazny środowisku naturalnemu.

Wydziela bowiem najmniej szkodliwych substancji i dzięki temu nie zanieczyszcza atmosfery. Dodając do tego wysoką wartość opałową, uzyskujemy doskonałe paliwo, dzięki któremu zapewnisz sobie ciepło i rodzinną atmosferę w swoim domu.

100% produktów HITZE spełnia restrykcyjne normy ECOdesign

W Hitze przywiązujemy dużą wagę do proekologicznych rozwiązań i technologii.
Świadczy o tym certyfikacja wszystkich naszych urządzeń w notyfikowanych instytutach badawczych w UE. Dzięki temu spełniają surowe normy ECOdesign, będąc rozwiązaniami nowoczesnymi i przyjaznymi dla środowiska.

Co oznacza Ekoprojekt?

To dyrektywa Parlamentu Europejskiego, znana również jako Ekoprojekt, w której zawarto wszystkie niezbędne wymagania energetyczno-emisyjne dla miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń, w tym również kominków opalanych drewnem. Aby urządzenie grzewcze mogło otrzymać certyfikat ECOdesign, musi zapewniać wysoką sprawność energetyczną i niski stopień emisji zanieczyszczeń.

Kierując się europejskimi normami tworzymy urządzenia emitujące o 90% mniej zanieczyszczeń niż tradycyjne rozwiązania. Ponadto dzięki wysokiej efektywności energetycznej są również niezwykle ekonomiczne – dzięki czemu możesz zaoszczędzić nawet 25% energii!

Wybrane kominki HITZE spełniają również parametry wymagane na rynkach niemieckojęzycznych zgodnie z BImSchV II oraz 15a B-VG, dzięki czemu są najlepszą i najbardziej ekologiczną inwestycją!
Dbamy o Twoje
bezpieczeństwo
energetyczne

Inwestując w produkty HITZE, skorzystasz z takich rozwiązań, jak system dopalania spalin TURBO BURN, który nie tylko niweluje ilość spalin, ale również zwiększa ilość energii cieplnej i oszczędność opału. Docenisz specjalne deflektory, które podwyższają temperaturę wewnątrz komory spalania, aby jeszcze bardziej zoptymalizować proces palenia.

Jak korzystać z kominka
i jednocześnie dbać o środowisko?

Naszym celem jest nie tylko dostarczanie najnowocześniejszych i w pełni ekologicznych kominków wolnostojących oraz wkładów kominkowych, ale również pomoc w ich prawidłowej eksploatacji.

Chcąc być „zielonym” i jednocześnie mieć pewność, że kominek posłuży Ci przez wiele lat, musisz przede wszystkim:

  pal od góry, dzięki czemu z paleniska nie będzie wydobywał się dym, który mógłby znacznie obniżyć komfort domowników.

 

użyj odpowiedniego drewna – najlepiej liściastego, suchego, sezonowanego co najmniej 3 lata.

wybierz najlepsze wkłady kominkowe, znajdziesz takie w ofercie HITZE.

Jak wybrać odpowiednie drewno kominkowe i dobrze przygotować się do sezonu? Dowiesz się tutaj!

Nasze kominki to wybór, którego możesz dokonać bez obaw.

Oferta HITZE to ponad 100 różnych urządzeń grzewczych, które możesz dowolnie personalizować.
Wszystkie opalane drewnem i stworzone w oparciu o najnowsze technologie oraz najlepsze materiały. Inwestując w nie, stawiasz na ekologię, oszczędność oraz najwyższy komfort cieplny.

Czym kierować się przy wyborze kominka? Przeczytaj nasz poradnik i ciesz się wyjątkowym klimatem w swoim domu!

Ekologia i zdrowie
drewno do palenia

Ekologiczne palenie w kominku

Zastanawiasz się co to znaczy ekologiczne i zdrowe palenie w kominku? Nie wiesz, jakie drewno będzie najlepsze na opał, aby palenie w kominku było ekonomiczne i ekologiczne? Z tego wpisu dowiesz się na co należy zwracać uwagę i nauczysz się zdrowo i efektywnie palić w kominku.

Kominek ekologiczny. Co to znaczy i jak go znaleźć?

Kominki starszego typu to jedno z głównym źródeł emisji szkodliwych związków. W trosce o czyste powietrze nie musimy jednak rezygnować z marzeń o własnym palenisku. Wystarczy, że wybierzemy model zgodny z dyrektywą Ecodesign.Romantyczny nastrój i dodatkowe źródło...

Infolinia

Dane firmy:
Stalko spółka z ograniczoną
odpowiedzialnością spółka komandytowa

NIP: 9482603545
REGON: 361379132
KRS: 0000836475

Kontakt:
Infolinia:
+48 800 880 030

Zapytania ogólne:
k.styczen@stalko.com

Adres:
OGÓLNY:
ul. Solec 24/253,
00-403 Warszawa

BIURO / MAGAZYN:
ul. Gdyńska 32,
26-600 Radom

pl_PLPolski