KOMINKI DWUSTRONNE

Cechą charakterystyczną kominków dwustronnych jest pogłębiona komora spalania, umożliwiająca wkładanie dużych ładunków paliwa stałego i dwustronną wizję ognia. Wkład typu tunel sprawia, że doskonale nadają się do zabudowy wyspowej lub dwustronnej, dzięki czemu kominki tego typu cieszą się dużym zainteresowaniem. Kominki Hitze są nie tylko ekologicznym i ekonomicznym źródłem ciepła, ale również eleganckim elementem wyposażenia, który wprowadza błogi nastrój, harmonię i specyficzny klimat relaksu. Wysoka klasa energetyczna, w połączeniu z wysoką sprawnością cieplną sprawia, że kominki dwustronne Hitze wyróżniają się niskim zapotrzebowaniem na paliwo przy jednocześnie wysokiej wydajności grzewczej. Takie połączenie pozwala na instalację zarówno w niewielkich, jak i w przestronnych domach.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Kominki dwustronne w asortymencie Hitze

Do produkcji kominków wykorzystano wyłącznie wysokogatunkowe materiały, takie jak stal kotłowa gatunku P265GH według normy EN 10028-2. Dodatkowo, części wkładu zostały wyprodukowane przy wykorzystaniu nowoczesnych i niezwykle precyzyjnych urządzeń CNC (pras krawędziowych, laserów 2D i 3D). Z kolei połączenia zostały wykonane przy użyciu robota spawalniczego, dzięki czemu wszystkie spoiny są nie tylko estetyczne, ale również trwałe i powtarzalne. Wysoka jakość wykonania kominków Hitze gwarantuje bezproblemowe i przede wszystkim bezpieczne użytkowanie przez długie lata.

Dzięki zwiększonej masie, która zdecydowanie lepiej akumuluje ciepło i doskonałym parametrom grzewczym, kominki dwustronne Hitze to wydajne i ekologiczne źródła ciepła pozwalające obniżyć rachunki za ogrzewanie. Wysoka sprawność cieplna i klasa energetyczna A sprawia, że modele dwustronne spełniają wszystkie założenia normy BImSchV II i ECODESIGN, dzięki czemu cieszą się dużą popularnością zarówno w kraju, jak i za granicą.

Kominki dwustronne z linii Ardente w wersji DUO

Kominki dwustronne z linii ARDENTE w wersji DUO są wyposażone w niezwykle praktyczny ruszt wykonany z żeliwa. Uchylna konstrukcja sprawia, że czyszczenie paleniska z popiołu nie stanowi żadnego problemu. Jest bezwysiłkowe i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Kolejnymi zaletami dwustronnych kominków ARDENTE DUO są dwie szyby dekoracyjne DECOR charakteryzujące się pełną żaroodpornością. Szyby tego typu są przystosowane do pracy w temperaturze nawet do 800℃. Dodatkowo, specjalnie zaprojektowane drzwi stalowe zapewniają sztywność i wytrzymałość całej konstrukcji.

Na szczególną uwagę zasługuje system czystej szyby, który zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń. W praktyce oznacza to niezakłóconą obserwację paleniska i ograniczenie do minimum czynności związanych z czyszczeniem kominka. System czystej szyby obejmuje obustronne kierownice powietrza, a także kurtyny. Takie połączenie gwarantuje, że szyby pozostaną czyste, nawet w przypadku częstego użytkowania kominka.

Pozostałe informacje o kominkach dwustronnych

Kominki dwustronne z serii ARDENTE DUO umożliwiają szerokie możliwości personalizacji wyglądu, dzięki opcjonalnym akcesoriom. Jednym z nich jest maskownica wykonana ze stali i zabezpieczona malowaniem proszkowym, w takim samym kolorze jak wkład. Dodatkowo, można zamówić obustronne przeszklenia Deco Elegance z dodatkową szybą wewnętrzną. Wszystkie kominki dwustronne Hitze zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić możliwość współpracy z systemem rekuperacji. Nowy typ gilotyny umożliwia łatwy i swobodny dostęp serwisowy. Kominki są przystosowane do efektywnego spalania paliwa stałego, jakim jest sezonowane drewno. Jego wilgotność powinna zawierać się w zakresie od 12% do 20%. Doskonale spala się buk, brzoza i grab. Kominki umożliwiające dwustronną obserwację paleniska występują w różnych wariantach mocy nominalnej i zakresie obciążenia grzewczego. W praktyce oznacza to, że mogą stanowić wydajne źródła ciepła zarówno w niewielkich, jak i średniej wielkości, a także przestronnych pomieszczeniach.

Estetyka i bezpieczeństwo kominków dwustronnych Hitze

Dwustronne wersje kominków Hitze zostały zaprojektowane w taki sposób, aby doskonale pasować zarówno do pomieszczeń utrzymanych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym, a także glamour. Kominki, oprócz funkcji grzewczej, pełnią również funkcję dekoracyjną w pomieszczeniu. Zastosowanie wysokogatunkowych materiałów, w połączeniu z precyzyjnym wykonaniem sprawia, że kominki zachowują pierwotne parametry grzewcze i wygląd przez długie lata. Szczelna komora spalania gwarantuje pełne bezpieczeństwo podczas użytkowania kominka. Stalowe drzwi są w pełni odporne na działanie bardzo wysokiej temperatury. Średnie zużycie paliwa na każdą godzinę eksploatacji kominka jest uzależnione od mocy nominalnej i zawiera się w zakresie od około 4,5 kg do około 6,8 kg.

Gwarancja niezawodności

Wszystkie kominki dwustronne z serii ARDENTE DUO są objęte 5-letnią gwarancją producenta. Użytkowanie kominków zgodnie z ich przeznaczeniem gwarantuje długie i bezawaryjne działanie, nawet w przypadku częstego użytkowania. Wszystkie modele zostały wykonane z najwyższej klasy materiałów, dzięki którym kominki dwustronne umożliwiają swobodną i niezakłóconą obserwację ognia przez wiele lat. W razie pytań dotyczących kominków dwustronnych lub innych modeli dostępnych w asortymencie Hitze, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Doświadczeni doradcy z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w wyborze kominka lub pieca dopasowanego do konkretnego pomieszczenia i wymagań użytkowników.

pl_PLPolski