LYNX

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Kominki wolnostojące LYNX to:

  • wysoka wytrzymałość oraz estetyka na lata dzięki zastosowaniu doskonałych materiałów, takich jak stal kotłowa P265GH;
  • oszczędność energii – każdy kominek wolnostojący LYNX zapewnia bardzo efektywne spalanie drewna;
  • ekologia i zgodność z normami, dotyczącymi Ekoprojektu, czyli niska emisja CO, a także znakomite parametry dopalania sadzy;
  • uniwersalność montażu, ponieważ modele, takie jak kominek wolnostojący LYNX S, mogą być instalowane zarówno jako urządzenie wolnostojące, jak i we wnęce ściennej;
  • rozwiązania projektowe (np. możliwość montażu króćca zewnętrznego dolotu), pozwalające stosować kominki w domach z wentylacją mechaniczną;
  • estetyczny design dzięki pokryciu farbą wysokotemperaturową w odcieniu matowej czerni, stylowym zdobieniom oraz zastosowaniu szyby kominkowej, która zapewnia niesamowitą wizję ognia.
\
Stalowe Opłomki od 3 do 6 w zależności od modelu, zwiększają obszar akumulacji i wymiany ciepła.
\
System czystej szyby z kierownicą i kurtyną powietrza.
\
Stalowe drzwi wykonane ze specjalnego profilu, gwarantującego sztywność i wytrzymałość na wysoką temperaturę.
\
Żeliwny czopuch 360° ułatwiający podłączenie do kominka i ustandaryzowana średnica fi200 mm dla całej linii.
\
Masywny stalowy korpus 30% większa waga* kluczowe elementy z wysokogatunkowej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm
\
Dwa masywne deflektory z betonu ceramicznego wydłużające czas i zwiększające temperaturę dopalania spalin.
\
Szyba ELEGANCE elegancki minimalizm powiększający wizję ognia. Opcjonalnie dostępny system dwuszybowy.
\
Regulowane nóżki płynny zakres regulacji do +4cm, pozwala na pewne i stabilne ustawienie wkładu kominkowego.
\
Zintegrowany dolot powietrza Pojedynczy króciec oraz puszka rozprężająca rozprowadzająca powietrze na poszczególne rury dolotu powietrza pierwotnego i wtórnego ze zintegrowanymi przepustnicami.
\
Uchylny żeliwny ruszt na zawiasie EASY CLEAN modułowy, powiększony i niezależnie dopowietrzony, zwiększa wygodę czyszczenia paleniska.
\
Dopalacz centralny TURBO BURN umiejscowiony został bezpośrednio na drodze największej emisji spalin. Zwiększa ilość energii cieplnej, redukuje emisję szkodliwych substancji do środowiska oraz zwiększa oszczędność opału.
\
Komora SIZE+ powiększone prostokątne palenisko dla więksych i rzadszych załadunków wyłożone wysokogatunkowym betonem ceramicznym.

Piec wolnostojący LYNX dostępny jest w kilku wariantach, różniących się przede wszystkim wymiarami oraz dodatkowymi funkcjonalnościami, takimi jak np. dodatkowy piekarnik. Modele te mają jednak wiele cech wspólnych – od klasy energetycznej A+, przez wysoką wydajność spalania, aż po trwałą konstrukcję.

Wszechstronne zastosowanie kominków wolnostojących LYNX

Osoby, które chcą we wnętrzu swojego domu umieścić kominek, bardzo często rezerwują na niego miejsce już na etapie projektowania budynku. Nie zawsze jednak jest to konieczne. Można wybrać modele, które bez problemu będą pasować do niemal każdej przestrzeni. Doskonałym przykładem jest w takim przypadku piec wolnostojący LYNX. Jest on przystosowany zarówno do przestrzeni otwartych, jak i montażu we wnękach ściennych. Wszechstronne zastosowanie czyni go idealnym rozwiązaniem dla różnych typów wnętrz, bez względu na ich wielkość czy układ.

W przypadku przestrzeni otwartych, kominki wolnostojące LYNX zapewniają doskonałe źródło ciepła oraz tworzą niezwykle przytulną atmosferę. Dzięki swojemu nowoczesnemu designowi i wysokiej jakości wykończeniu stają się centralnym punktem każdego pomieszczenia, przyciągając wzrok. Mogą być np. efektownie umieszczone na środku salonu lub w przestrzeniach rekreacyjnych, stanowiąc stylowy element dekoracyjny nawet wtedy, gdy nie są używane. Z drugiej strony dostosowanie konstrukcji np. kominka wolnostojącego LYNX B do zainstalowania we wnęce ściennej, pozwala dyskretnie wkomponować go w wystrój wnętrza salonu, gabinetu czy sypialni.

Jakie nowoczesne rozwiązania

wyróżniają piece wolnostojące

LYNX?

Mamy to w naturze!

Jako marka HITZE nieustannie wdrażamy w naszych produktach innowacyjne funkcjonalności, poprawiające m.in. komfort użytkowania czy efektywność kominków. Piece wolnostojące LYNX również wyróżniają się nowoczesnymi rozwiązaniami. 

Jedną z kluczowych cech jest możliwość montażu w domach z rekuperacją, dzięki zastosowaniu króćca zewnętrznego dolotu powietrza. Kominek może korzystać z zewnętrznego źródła powietrza, co sprawia, że jest idealny dla współczesnych, energooszczędnych budynków.

Piekarnik i kominek w jednym, czyli unikalna cecha modeli LYNX

W serii kominków wolnostojących LYNX dostępny jest model LYNX O, wyróżniający się dodatkową funkcją piekarnika. To unikalne rozwiązanie, które łączy w sobie przyjemność ogrzewania wnętrza z możliwością przygotowywania pysznych potraw. Dzięki temu piec wolnostojący LYNX stanie się centralnym punktem domowego życia.

Każdy kominek wolnostojący LYNX to dopracowany, wysokiej klasy produkt, zapewniający wygodne, bezpieczne użytkowanie i doskonałą efektywność. Jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania, związane z poszczególnymi modelami, zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści chętnie udzielą odpowiedzi i praktycznych porad.

Wysoki komfort użytkowania i łatwy montaż kominka LYNX

Istotnym rozwiązaniem jest także podwójna przepustnica, umożliwiająca niezależne sterowanie przepływem powietrza pierwotnego i wtórnego. To pozwala na precyzyjną regulację spalania, optymalne wykorzystanie drewna jako paliwa oraz poprawia komfort użytkowania kominka wolnostojącego LYNX. Warto wspomnieć również o możliwości podłączenia systemu odprowadzania spalin od góry lub poprzez tylną ścianę korpusu, co zapewnia elastyczność w montażu.

pl_PLPolski