biokominek hitze

BIOKOMINKI

Biokominek to praktyczna i ciekawa alternatywa dla tradycyjnych kominków opalanych drewnem. Takie urządzenie może być łatwo instalowane w miejscach uniemożliwiających odprowadzenie dymu ze zwykłego paleniska, a ponadto jest wygodne w obsłudze, nie pozostawia popiołu i jest przyjazne dla środowiska naturalnego. Ponadto kominki tego rodzaju charakteryzują się bardzo estetycznym wyglądem i dużą sprawnością cieplną. Wszystkie te cechy sprawiają, że biokominki są coraz popularniejszym wyborem wśród użytkowników szukających gustownej dekoracji lub dodatkowego źródła ciepła.

Biokominek – jak działa?

Biokominek to urządzenie opalane paliwem na bazie alkoholu, najczęściej etanolu w formie płynnej lub żelowej. Podczas procesu spalania podlega on całkowitemu wypaleniu, nie wydzielając dymu ani nie pozostawiając po sobie popiołu – jedynymi produktami reakcji są bardzo niewielkie ilości dwutlenku węgla i pary wodnej. W związku z tymi cechami biokominki cechują się znacznie prostszą konstrukcją, niż tradycyjne piece opalane drewnem, ponieważ nie potrzebują odprowadzenia dymu, popielnika i podobnych systemów. Dzięki temu można zainstalować je na przykład w mieszkaniu w bloku. Mimo tego, że moc grzewcza biokominków jest mniejsza niż pieców na paliwo stałe, charakteryzują się one blisko stuprocentową sprawnością, gdyż całe ciepło oddawane jest do pomieszczenia, w którym znajduje się urządzenie (zamiast ulatywać z dymem). Dzięki temu biokominek może stanowić nie tylko stylową ozdobę, ale również dodatkowe źródło ciepła, które w chłodne dni jest w stanie podnieść temperaturę w pomieszczeniu nawet o kilka stopni.

Biokominki do salonu: ciekawa alternatywa dla tradycyjnego kominka

Brak ograniczeń konstrukcyjnych charakterystycznych dla tradycyjnych kominków sprawia, że biokominki mogą być montowane w wielu zaskakujących miejscach: na przykład w zabudowie, jako element mebli, na ścianach, w narożnikach, wewnątrz wnęki kominkowej, a nawet na balkonach lub tarasach. Ogromną zaletą biokominków do salonu czy jadalni jest ich bezpieczeństwo i łatwość obsługi – specjalne systemy zabezpieczające zapobiegają przypadkowemu rozlaniu etanolu, nawet w przypadku przypadkowego przechylenia się urządzenia. Nie jest też konieczne gromadzenie i sezonowanie opału czy pozbywanie się popiołu: paliwo dostępne jest w wygodnej formie żelu lub płynu sprzedawanego w puszkach albo kanistrach i spala się całkowicie, pozostawiając jedynie śladowe ilości neutralnych gazów.

Biokominki do zabudowy, na ścianę, wiszące, narożnikowe – który model wybrać?

Biokominki dostępne są w bardzo różnych wariantach konstrukcyjnych, dzięki czemu każdy użytkownik może wybrać model, który będzie mu najbardziej odpowiadał. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są biokominki do zabudowy z szybą instalowane we wnękach kominkowych lub specjalnych wnękach ściennych – imitują one wyglądem tradycyjne palenisko, ale są znacznie wygodniejsze w obsłudze i nie wymagają odprowadzania spalin ani składowania opału. Bardzo interesującą opcją są także biokominki narożne, które umożliwiają wyeksponowanie ognia po dwóch stronach pomieszczenia. Biokominki wiszące na ścianę to natomiast wersje, które posiadają specjalne uchwyty pozwalające na powieszenie urządzenia w wybranym miejscu. Oprócz tego popularną opcją są biokominki wolnostojące na podłogę lub stół. Palenisko biokominka nie musi pozostawać szczelne podczas palenia, dlatego wiele modeli posiada niepełną szybę, zakrywającą zaledwie połowę lub jedną trzecią wysokości, co stanowi bardzo ciekawe wizualnie rozwiązanie.

Nowoczesne biokominki w naszej ofercie

W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej klasy biokominki, które cechują się doskonałą jakością wykonania i niezaprzeczalnymi walorami estetycznymi. Nasze biokominki powstają w oparciu o rygorystyczną europejską normę EN 16647, dlatego oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa, a ponadto są bardzo łatwe w użytkowaniu. Posiadamy w asortymencie między innymi biokominki wolnostojące w wersji stołowej lub podłogowej, biokominki do zabudowy z szybą, biokominki wiszące na ścianę, biokominki narożne i wiele innych. Ponadto w naszej ofercie znajdziesz też wiele przydatnych akcesoriów do biokominków, takich jak bio ember czy ceramiczne polana do paleniska. Dzięki eleganckiemu, uniwersalnemu designowi oraz wielu praktycznym rozwiązaniom technicznym, biokominki dostępne w naszej ofercie to doskonały pomysł na urozmaicenie wystroju Twojego domu, mieszkania czy biura.

Masz pytanie?
Zapytaj naszych specjalistów!

Chcesz dowidzieć się więcej o ofercie HITZE albo masz jakiekolwiek wątpliwości?

Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania!

Niewymagany, ale ułatwia kontakt.
*Pole obowiązkowe
pl_PLPolski