kominki narożne

KOMINKI NAROŻNE

Najważniejszą zaletą kominków narożnych jest dwustronna wizja ognia, dzięki której można swobodnie obserwować palenisko z praktycznie całego salonu. Kominki narożne doskonale pasują zarówno do niewielkich, jak i średniej wielkości, a także przestronnych pomieszczeń. Ze względu na swoją konstrukcję, mogą być z powodzeniem montowane także w szczególnie nieustawnych pomieszczeniach. Ponadto są bardzo często instalowane na granicy np. salonu i kuchni. Taka aranżacja kominka narożnego sprawia, że oba pomieszczenia są optycznie większe, połączone i tym samym bardziej przytulne.

Wyświetlanie 1–12 z 49 wyników

Kominki narożne w asortymencie

W ofercie Hitze dostępne są kominki narożne zapewniające piękną ekspozycję ognia, którą można obserwować nie tylko od frontu, ale również z boku. Takie rozwiązanie sprawia, że kominek wprowadza specyficzny nastrój, spokój i harmonię w pomieszczeniu. Asortyment Hitze obejmuje kominki narożne zasilane paliwem stałym (sezonowanym drewnem) w wariancie powietrznym, a także modele z kurtyną wodną. Dodatkowo, proponujemy szeroki wybór kominków zasilanych gazem.

Wszystkie kominki wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Każdy element został wykonany wyłącznie z wysokogatunkowych materiałów. Takie połączenie gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkowania, długą żywotność i niezawodne działanie przez wiele lat. Kolejnymi zaletami kominków narożnych są wysoka sprawność cieplna, wysoka klasa energetyczna, a także łatwa obsługa i szybka instalacja.

Kominki narożne Hitze są wydajnym i ekologicznym źródłem ciepła. Spełniają wymogi dyrektywy Ecodesign i BlmSchV II. Specjalna konstrukcja, w połączeniu z efektywnym systemem dopalania spalin, gwarantuje niskie zużycie paliwa przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności grzewczej. Użytkowanie kominków Hitze jest proste, łatwe i przede wszystkim bezpieczne. Wbudowane systemy chroniące użytkowników, takie jak wentylowana klamka, szczelna komora spalania, zabezpieczenie przed cofaniem się spalin w trakcie otwierania drzwi, to tylko niektóre technologie gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Kominek narożny w salonie, oprócz funkcji grzewczej, pełni również funkcję dekoracyjną. Wszystkie kominki Hitze, bez względu na serię i rodzaj spalanego paliwa, wyróżniają się atrakcyjnym designem. Doskonale wpasowują się zarówno w pomieszczenia utrzymane w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym oraz glamour. Kolejną zaletą kominków narożnych Hitze jest maksymalna wizja ognia, uzyskana dzięki zminimalizowaniu stalowych elementów. Łączone szyby gwarantują zjawiskowy i przede wszystkim naturalny wygląd całego paleniska.

Wysoki komfort użytkowania to kolejna niezwykle istotna zaleta kominków narożnych. Na szczególną uwagę zasługuje m.in. system czystej szyby, który nie tylko zapewnia niezakłóconą obserwację ognia, ale również ogranicza do minimum czynności związane z czyszczeniem. Ponadto kominek narożny klasyczny może być wyposażony m.in. w duży pojemnik na popiół, który po zapełnieniu należy opróżnić. Proponujemy również modele z uchylnym rusztem, które można bezpiecznie czyścić przy pomocy odkurzacza do popiołu.

Kominki narożne opalane drewnem w ofercie Hitze

Seria wkładów kominkowych powietrznych TRINITY wyróżnia się systemem MAXVISION, czyli zjawiskową wizję ognia, którą można obserwować aż z trzech stron. Linia TRINITY charakteryzuje się ponadprzeciętnym wyglądem i systemem EASY CLEAN, który gwarantuje czystą szybę i niezakłóconą wizję ognia.

Z kolei kominki narożne z linii ALBERO są wyposażone w ceramiczne szkło żaroodporne, które wytrzymuje temperaturę nawet do 800℃. Płaszcz wkładu kominka jest wykonany z wysokogatunkowej stali kotłowej P265GH według normy EN 10028-2.

Na szczególną uwagę zasługują również kominki narożne z serii HST wyposażone w czopuch wykonany z żeliwa, który umożliwia odprowadzanie spalin w dowolnym kierunku. Cechą charakterystyczną linii HST jest niewielka głębokość wkładu. W praktyce oznacza to, że kominki są przystosowane do płytkiej zabudowy.

Klasyczny kominek narożny z serii STMA to najlepsza propozycja dla osób, które poszukują ekonomicznego kominka charakteryzującego się wysoką jakością wykonania. Seria STMA, dzięki uproszczonej konstrukcji, jest przystępna cenowo, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością. Wysoka sprawność cieplna, w połączeniu z wysoką klasą energetyczną sprawia, że komniki narożna STMA to wydajne i ekologiczne źródło ciepła.

Ekonomiczne i ekologiczne kominki narożne – pozostałe modele

Asortyment Hitze obejmuje także kominki z płaszczem wodnym (nagrzewnicą) wyprodukowanym z wysokogatunkowej stali P265GH. Zasada działania kominków wyposażonych w płaszcz wodny polega na pobieraniu ciepła z komory spalania. W praktyce oznacza to możliwość zredukowania rachunków za ogrzewanie nawet do 40%. Pomimo kompaktowych rozmiarów, kominki narożne tego typu wyróżniają się wysoką efektywnością podgrzewania wody w systemie centralnego ogrzewania.
Wszystkie kominki w asortymencie Hitze charakteryzują się najwyższą jakością wykonania. Elementy wkładów zostały wyprodukowane przy użyciu nowoczesnych i bardzo precyzyjnych urządzeń CNC (prasy krawędziowe, lasery 2D i 3D). Dodatkowo, spawy wykonane przy wykorzystaniu robota spawalniczego wyróżniają się nie tylko wysoką estetyką, ale przede wszystkim powtarzalnością i trwałością.

Kominki narożne gazowe w asortymencie Hitze.

Kominki narożne występują również wariantach zasilanych gazem. Można je bezpiecznie podłączyć nie tylko do instalacji z gazem G20 (gazem ziemnym wysokometanowym), ale również G27 (czyli instalacji z gazem ziemnym zaazotowanym) oraz G30 (jest to popularna mieszanina gazów propan butan). Dodatkowo, kominki narożne z serii Calma współpracują z instalacjami, w których płynie wyłącznie propan, czyli G31. Warto wspomnieć, że istnieje możliwość podłączenia kominków również do innych instalacji gazowych. Taką konwersję wykonują wyłącznie serwisanci Hitze. Cechą charakterystyczną modeli zasilanych gazem jest autorski palnik TRIANGLE FLAME. Pracą kominka można zarządzeń zarówno z poziomu pilota, jak i aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym. W trakcie składania zamówienia można dopasować nie tylko moc kominka, ale również rozmiar przeszklenia, wyłożenie komory spalania, rodzaj przeszklenia i dodatkowe akcesoria.

Wszystkie kominki w asortymencie Hitze (zasilane drewnem lub gazem) zostały zaprojektowane w taki sposób, aby współpracować z systemem rekuperacji. Ponadto występują w różnych wariantach mocy znamionowej i zakresu obciążenia grzewczego. W praktyce oznacza to, że mogą być z powodzeniem instalowane w praktycznie każdym pomieszczeniu, bez względu na jego wielkość.

Sprawdź również:

 

pl_PLPolski