KOMINKI DO ZABUDOWY

KOMINKI DO ZABUDOWY W OFERCIE HITZE

Kominki przeznaczone do zabudowy występują w wielu wariantach mocy nominalnej, wielkości i konstrukcji. Co więcej, poszczególne modele różnią się od siebie dodatkowymi funkcjonalnościami i rodzajem dostępnych akcesoriów. Oferujemy zarówno kominki na drewno do zabudowy, jak i opalane gazem, a także modele z płaszczem wodnym. Wysoka jakość wykonania, w połączeniu z ponadprzeciętną estetyką i bezpieczeństwem użytkowania sprawia, że kominki Hitze to udana inwestycja na lata. Kominek do zabudowy to nie tylko ekologiczne i ekonomiczne źródło ciepła, ale również specyficzny klimat i niepowtarzalny nastrój towarzyszący obserwacji ognia i przebywaniu w pomieszczeniu z kominkiem.

Kominki na drewno do zabudowy w asortymencie Hitze

Kominki przeznaczone do spalania paliwa stałego, czyli drewna, są efektywnymi źródłami ciepła, które oprócz funkcji grzewczej, pełnią również funkcję dekoracyjną. Ich konstrukcja została przystosowana do spalania m.in. drewna sezonowanego pochodzącego z drzew takich gatunków jak brzoza, grab i buk. Prawidłowa wilgotność paliwa stałego gwarantuje najwyższą wydajność kominków i zawiera się w przedziale od 12% do 20%. Wkłady kominkowe do zabudowy są podzielone na serie, w obrębie których występują kominki charakteryzujące się różną mocą grzewczą. Oferujemy ekologiczne kominki spełniające wszystkie założenia dyrektyw Ecodesign i BlmSchV II. Kolejną zaletą kominków Hitze jest konstrukcja przystosowana do systemu rekuperacji.

Najważniejsze zalety kominków do zabudowy Hitze

Kominki do zabudowy Hitze to wydajne i ekologiczne źródło ciepła, które dodatkowo wyróżnia się estetycznym wyglądem i w pełni bezpiecznym użytkowaniem. Oprócz klasycznych wersji oferujących jednostronną wizję ognia, dostępne są także modele dwustronne przeznaczone m.in. do montażu narożnego (wybrane kominki z linii ALBERO, HST i STMA), a także trójstronne (linia TRINITY) umożliwiające obserwację wizji ognia z praktycznie każdego miejsca w pomieszczeniu.

Kominki na drewno do zabudowy wyróżniają się szeroką możliwością personalizacji wyglądu. Oprócz klamki i maskownic, można również zamówić m.in. szybę cieniowaną Decor i inne akcesoria. Wybrane modele charakteryzują się możliwością wykonania ciepłej zabudowy (egzemplarze z serii ALBERO, ARDENTE, HST i STMA).

Kolejną zaletą kominków przeznaczonych do zabudowy jest łatwe użytkowanie. Praktyczne systemy czystej szyby i uchylnego rusztu (seria ARDENTE), który został wykonany z żeliwa ograniczają czynności związane z czyszczeniem kominków do minimum. Dodatkowo, konstrukcja kominków została zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić i skrócić czynności związane z montażem.

We wszystkich seriach kominków można znaleźć modele charakteryzujące się różną mocą nominalną i zakresem obciążenia grzewczego. Proponujemy zarówno kominki do niewielkich, jak i średniej wielkości oraz przestronnych pomieszczeń. Wysoka klasa energetyczna w połączeniu z wysoką sprawnością grzewczą zapewnia ekonomiczną eksploatację.

Serie kominków do zabudowy

Seria TRINITY charakteryzuje się maksymalnie wyeksponowaną wizją ognia. Trójstronna konstrukcja umożliwia swobodną obserwację płomieni z praktycznie każdego miejsca w pomieszczeniu. Dodatkowo, serię TRINITY wyróżniają szyby MAXVISION gwarantujące naturalny wygląd całego paleniska. W pełni szczelna konstrukcja zapewnia bezpieczne użytkowanie, natomiast zastosowanie wysokogatunkowych materiałów trwałość i niezawodność przez długie lata.

Kolejną serią wchodzącą w skład kominków do zabudowy typu premium jest ARDENTE DUO. Unikalny wygląd, w połączeniu z najwyższą jakością wykonania sprawia, że wkłady kominkowe powietrzne tunelowe z tej serii cieszą się dużą popularnością wśród wymagających klientów. Doskonale nadają się do zabudowy wyspowej, a także do montażu w ścianie działowej. Minimalistyczna konstrukcja idealnie sprawdza się w przypadku pomieszczeń utrzymanych w stylu loftowym i skandynawskim.

Na szczególną uwagę zasługuje również serii ALBERO, które podobnie jak pozostałe, występuje w różnych wariantach mocy nominalnej. Żaroodporne szkło ceramiczne gwarantuje pełną odporność na bardzo wysoką temperaturę. Dzięki kurtynie powietrznej na szybkie nie gromadzą się zanieczyszczenia. W praktyce oznacza to niezakłóconą możliwość obserwacji paleniska i ograniczenie do minimum czynności związanych z czyszczeniem.

Popularna seria HST przeznaczona do zabudowy charakteryzuje się bezrusztowym palnikiem, który można wyczyścić przy pomocy odkurzacza do popiołu. Wentylowana klamka i szczelna komora spalania to tylko niektóre aspekty zapewniające bezpieczeństwo użytkowania. Zabudowa kominka narożnego z serii HST umożliwia dwustronną obserwację wizji ognia. Dzięki regulowanemu czopuchowi wykonanemu z żeliwa, istnieje możliwości odprowadzania spalin w dowolnym kierunku.

Ekologiczne i ekonomiczne kominki do zabudowy

Kominki na drewno do zabudowy z linii STMA również występują w wersji jednostronnej i dwustronnej (przeznaczonej do montażu narożnego). Podobnie jak pozostałe modele w asortymencie HITZE, są wyposażone w efektywny system dopalania spalin. Dzięki niemu, kominki na drewno do zabudowy z serii STMA charakteryzują się wysoką sprawnością cieplną. Proponujemy także kasety kominkowe CUBO wyposażone w wentylatory. Kasety umożliwiają znaczne zmniejszenie obudowy kominkowej. Doskonale sprawdzają się w przypadku otwartych palenisk. Wszystkie kominki dostępne w asortymencie Hitze charakteryzują się wysoką jakością wykonania, osiągniętą poprzez użycie nowoczesnych urządzeń CNC, a także laserów 2D, 3D i pras krawędziowych. Z kolei wszystkie połączenia zostały wykonane przy wykorzystaniu robota spawalniczego, dzięki czemu są powtarzalne, estetyczne i przede wszystkim trwałe.

pl_PLPolski