ARDENTE DUO

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Kasety kominkowe ARDENTE DUO to:

  • maksymalne bezpieczeństwo użytkowania, dzięki wentylowanej klamce, wyciszonej, wzmocnionej i szczelnej gilotynie proLIFT oraz zintegrowanemu dolotowi powietrza z dwoma przepustnicami;
  • solidne i bezproblemowe podłączenie komina, wynikające z zastosowania żeliwnego czopucha 360°;
  • łatwość czyszczenia, dzięki żeliwnemu rusztowi na zawiasie EASY CLEAN;
  • regulowane nóżki (do +4 cm), które zapewniają stabilność kominka;
  • możliwość większych załadunków, a co za tym idzie – rzadszego dokładania drewna;
  • brak emisji szkodliwych spalin, a więc pełna ekologiczność produktu
\
Żeliwny czopuch 360°

ułatwiający podłączenie do komina, ustandaryzowana średnica fi 200 mm dla całej linii.

\
Masywny stalowy korpus

30%większa waga*
*kluczowe elementy z wysokogatunkowej blachy kotłowej P265GH o grubości 5 mm

\
Dwa masywne deflektory z betonu ceramicznego

wydłużające czas i zwiększające temperaturę dopalania spalin.

\
Gilotyna proLIFT

wyciszona, wzmocniona pełnym kołem, z dostępem serwisowym i szczelnym dociskiem zapewniającym bezpieczeństwo. 2 rodzaje dostępów serwisowych w zależności od wielkości wkładu.

\
Stalowe Opłomki

od 3 do 6 w zależności od modelu, zwiększają obszar akumulacji i wymiany ciepła

\
System czystej szyby DUO

z kierownicami i kurtynami powietrza także w wersji dwustronnej

\
Stalowe drzwi

wykonane ze specjalnego profilu gwarantującego sztywność i wytrzymałość na wysoką temperaturę.

\
Szyba ELEGANCE

– elegancki minimalizm powiększający wizję ognia. Opcjonalnie dostępny system dwuszybowy

\
Regulowane nóżki

– płynny zakres regulacji do +4cm, pozwala na pewne i stabilne ustawienie wkładu kominkowego.

\
Uchylny żeliwny ruszt na zawiasie EASY CLEAN

modułowy, powiększony i niezależnie dopowietrzony, zwiększa wygodę czyszczenia paleniska.

\
Dopalacz centralny TURBO BURN

umiejscowiony został bezpośrednio na drodze największej emisji spali. Zwiększa ilość energii cieplnej, redukuje emisję szkodliwych substancji do środowiska oraz zwiększa oszczędność opału.

\
Komora SIZE+

powiększone prostokątne palenisko
dla większych i rzadszych załadunków wyłożone wysokogatunkowym betonem ceramicznym.

\
Zintegrowany dolot powietrza

Pojedynczy króciec oraz puszka rozprężająca rozprowadzająca powietrze na poszczególne rury dolotu powietrza pierwotnego i wtórnego ze zintegrowanymi przepustnicami.

Omawiając wkłady kominkowe Ardente Duo, można wymienić jeszcze szereg innych cech. Przede wszystkim konstrukcje są całkowicie bezpieczne dla użytkowników dzięki szeregowi zabezpieczeń przed poparzeniem. Stalowe drzwi nie niszczą się pod wpływem temperatury i nawet w trudnych warunkach utrzymują sztywność. Wkłady nie sprawiają problemów montażowych dzięki możliwości regulacji podstawy i uniwersalnej średnicy wylotu kominowego. Do wkładów można załadować jednorazowo większą ilość paliwa, co ogranicza do minimum obsługę.
Szeroki zakres mocy regulowanej (6-28,5 kW) pozwoli każdemu wybrać idealne rozwiązanie, które zapewni maksymalny komfort cieplny bez ryzyka przegrzania pomieszczenia.

Ardente Duo ciepło domowe i wyjątkowy design

Wkłady kominkowe mają za zadanie ogrzewać pomieszczenia, ale też tworzą w nich niepowtarzalną atmosferę. Podwójne przeszklenia we wkładach Ardente Duo dają ciekawy efekt wizualny, który dopełni nowocześnie urządzone wnętrza. Oprócz tego umieszczenie wkładu wewnątrz ściany działowej umożliwi korzystanie z ciepła w dwóch pomieszczeniach jednocześnie. Wkłady kominkowe Ardente Duo ułatwią urządzanie oranżerii, ogrodów zimowych czy realizację innych, również nietypowych, pomysłów aranżacyjnych.

Poza estetyką naturalnych płomieni wkład Ardente Duo od Hitze zaskakuje także designem. Minimalistyczna bryła świetnie pasuje do wielu nowoczesnych aranżacji. Sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim i loftowym. Elegancki dekor na stalowej ramie sprawdzi się również w aranżacjach glamour. Wkład do kominka Ardente Duo stanowi część wielu modnych projektów aranżacyjnych prezentowanych w magazynach branżowych.

Znakomite parametry techniczne konstrukcji Ardente Duo

Mamy to w naturze!

Istotny jest nie tylko wygląd wkładów kominkowych, ale także ich wydajność. W tej dziedzinie wkład do kominka Ardente Duo nie ustępuje konkurencji. Za trwałość konstrukcji odpowiada stalowy korpus, który dodatkowo wydłuża czas utrzymywania ciepła. Ponadto prosta konstrukcja żeliwnego rusztu o regularnych kształtach ułatwia usuwanie popiołu. Dzięki temu Ardente Duo Hitze łatwiej będzie utrzymać w czystości.
Sam proces spalania jest bardzo wydajny, ponieważ prowadzony jest w wysokiej temperaturze. W przypadku wkładów Ardente Duo odpowiedzialne są za to deflektory z betonu ceramicznego, które nadają kierunek dopływu gazów. Z kolei za odpowiedni poziom energii cieplnej odpowiada TURBO BURN. Zestaw nowoczesnych akcesoriów pozwala także wydłużyć czas spalania i zminimalizować straty materiałowe. Dzięki temu wkład jest bardzo ekonomiczny. Brak uciążliwych spalin stawia go również wśród produktów o charakterze ekologicznym.

Wkłady kominkowe powietrzne tunelowe ARDENTE DUO

Dla osób, które cenią połączenie wysokiej jakości i unikalnej estetyki firma Hitze przygotowała wyjątkowe wkłady do kominka Ardente Duo. To trwałe wkłady powietrzne tunelowe wykonane z użyciem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Wkłady Ardente Duo od Hitze cechują się minimalistycznym wyglądem. Przeszklenia po obu stronach dają ogromne możliwości w aranżacji wnętrz. Wkłady Ardente Duo są niezastąpione przy tworzeniu wysp czy montażu kominka wewnątrz ścian działowych.

Stworzone dla tych, którzy cenią sobie ponadprzeciętną jakość i luksus w swoim domu.

Wkłady kominkowe ARDENTE DUO, czyli lekkość i wydajność w nowoczesnym wydaniu

Zakup wkładu kominkowego ARDENTE DUO to wieloletnia inwestycja i możliwość ogrzewania pomieszczeń w sposób ekonomiczny i ekologiczny. To najbardziej zaawansowane wkłady kominkowe powietrzne w ofercie HITZE, które ze względu na trwałość i ponadczasowe piękno, pozwolą każdemu zyskać wspaniały klimat we własnym domu.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami HITZE – zapewnią oni fachowe doradztwo i pomogą w prawidłowym montażu wkładu.

pl_PLPolski