KOMINKI WOLNOSTOJĄCE

Kominki wolnostojące są wydajnym i ekologicznym źródłem ciepła. W połączeniu z nowoczesnym designem, bezpiecznym i łatwym użytkowaniem okazują się interesującą alternatywą dla standardowych odpowiedników. Nowoczesne kominki wolnostojące są pozbawione obudowy, dzięki czemu pozwalają na szybki, bezproblemowy montaż. Doskonale nadają się zarówno do przestronnych, jak i niewielkich pomieszczeń. Oferujemy kominki spełniające rygorystyczne normy BlmSchV II i założenia europejskiej dyrektywy ECODESIGN.

Ekologiczne kominki wolnostojące

Asortyment naszego sklepu obejmuje kominki, które pomimo niewielkich rozmiarów charakteryzują się wysoką sprawnością cieplną. Oferujemy modele wyróżniające się klasą energetyczną A+, gwarantującą minimalną emisję gazów i pyłów. Nowoczesne piece zostały zaprojektowane z myślą o ergonomii, funkcjonalności i łatwym utrzymaniu czystości. Ponadto obecność żeliwnego rusztu wyposażonego w niezależny system odpowietrzania zapewnia szybkie, bezproblemowe rozpalanie. Z kolei usuwanie popiołu odbywa się przy wykorzystaniu tradycyjnej szuflady popielnika. Takie rozwiązanie gwarantuje wygodę i przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania. Kolejną zaletą bio kominków wolnostojących jest zaawansowany system ograniczania cofania dymu. Dzięki niemu, w trakcie załadunku paliwa, ilość dymu, która dostaje się do pomieszczenia, jest zredukowana do absolutnego minimum.

Zalety kominków wolnostojących

Do niewątpliwych zalet kominków wolnostojących należą wysoka jakość wykonania, trwałość i bezawaryjność. Solidna, sztywna konstrukcja została wykonana z wysokogatunkowej stali kotłowej P265GH. Podłączenie przewodu spalinowego jest możliwe zarówno z tyłu, jak i z góry pieca za pomocą żeliwnego czopucha. W przypadku tylnego podłączenia istnieje możliwość swobodnego wykorzystywania płyty grzewczej znajdującej się w górnej części pieca. Na szczególną uwagę zasługuje szyba wykonana z żaroodpornego, ceramicznego szkła, której maksymalna temperatura robocza wynosi aż 800°C. Ponadto nowoczesny kominek wolnostojący jest wyposażony w praktyczną kierownicę powietrza z pełną regulacją. Dzięki niej, utrzymanie czystej szyby nie stanowi żadnego problemu. Kolejną zaletą jest zastosowanie aż dwóch deflektorów gwarantujących wydajne, a co za tym idzie, ekologiczne spalanie. Jeden z nich jest stalowy, natomiast drugi ceramiczny.

Kominki wolnostojące – dodatkowe źródło ciepła

Ekologiczne kominki wolnostojące są efektywnie działającym źródłem ciepła, które może stanowić wydajne wsparcie dla instalacji grzewczej, jednak nie może być wykorzystywany jako główne źródło ogrzewania. Dodatkowo konstrukcja kominka oraz materiały, z których został wyprodukowany, efektywnie akumuluje ciepło i oddaje je do pomieszczenia. Niska waga sprawia, że nawet w przypadku montażu pieca na piętrze nie ma konieczności dodatkowego wzmacniania stropu. W przypadku remontu pomieszczenia lub chęci zmiany lokalizacji kominka można to zrobić w prosty sposób. Piece wolnostojące mogą być użytkowane w praktycznie każdym miejscu, w którym znajduje się podłączenie do komina, np. w salonie. Palenie w piecu wolnostojącym pozwala na znaczącą redukcję kosztów związanych z ogrzewaniem. W zależności od temperatury i częstotliwości wykorzystywania kominka oszczędności mogą wynieść od kilkunastu, do kilkudziesięciu procent.

Montaż kominka wolnostojącego

Warto wspomnieć, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby montaż kominka wolnostojącego odbył się w już urządzonym pomieszczeniu. W przypadku klasycznych kominków instalacja przeważnie ma miejsce na etapie urządzania salonu lub innego pomieszczenia. To jedna z wielu zalet przemawiających za wyborem pieców wolnostojących. Do palenia w piecu wolnostojącym najlepiej używać drewna, którego wilgotność zawiera się w przedziale od 12, do 20%. W przypadku, gdy drewno będzie zbyt wilgotne, wówczas efektywność spalania jest niższa. Doskonale pali się drewno drzew liściastych, takich jak brzoza, buk i grab.

Praktyczne informacje o kominkach wolnostojących

Kluczową korzyścią wynikającą z posiadania pieca wolnostojącego jest efekt ogrzewania osiągany poprzez wysoką sprawność cieplną. W asortymencie sklepu Hitze są dostępne modele wyróżniające się mocą znamionową 5,5 kW i sprawnością cieplną na poziomie 78%. Dodatkowo zakres obciążenia grzewczego zawiera się w przedziale od 2,5, do 5,7 kW. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo niska wartość w dolnym przedziale zakresu mocy. W praktyce oznacza to swobodną możliwość ogrzewania nawet niewielkich pomieszczeń. Oprócz wysokiej sprawności kominki wolnostojące Hitze wyróżniają się atrakcyjnym wzornictwem. W połączeniu ze stonowanymi kolorami doskonale wpisują się w praktycznie każdą aranżację. Obecność pieca wolnostojącego wprowadza niepowtarzalną atmosferę, uczucie relaksu i harmonii. Duża, prostokątna szyba o wymiarach 316 mm x 207 mm umożliwia obserwację płomienia z praktycznie każdego miejsca. Warto dodać, że prawidłowo używane piece wolnostojące Hitze zachowują pierwotny wygląd i właściwości przez lata. Oprócz tego są bezawaryjne, nawet w przypadku częstego użytkowania.

Nowoczesny kominek wolnostojący – co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Kominek wolnostojący w salonie jest doskonałym pomysłem na wzbogacenie wystroju wnętrza i efektywne ogrzewanie. Idealnie sprawdzi się podczas tak zwanych okresów przejściowych. W trakcie jesiennych i wiosennych dni niekiedy wystarczy podnieść temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni, aby osiągnąć pożądany komfort termiczny. Możliwość szybkiego rozpalenia i efektywne oddawanie ciepła sprawia, że kominki wolnostojące Hitze idealnie nadają się do tego celu. W celu zachowania bezpieczeństwa użytkowania i efektywności pracy piec należy podłączyć do oddzielnego przewodu kominowego. Należy pamiętać, aby charakteryzował się on nie tylko odpowiednimi wymiarami, ale również przebiegiem. Kolejną, ważną informacją jest zabezpieczenie bezpośredniego otoczenia paleniska. Pod żadnym pozorem nie mogą się tam znajdować łatwopalne przedmioty. Dodatkowo okolice paleniska trzeba zabezpieczyć przed ewentualnym zaprószeniem ognia. W asortymencie naszego sklepu można znaleźć kominek z płaszczem wodnym, ale również szeroki wybór akcesoriów. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących montażu lub obsługi pieców wolnostojących zachęcamy do kontaktu. Zapewniamy pełne wsparcie zarówno przed, jak i w trakcie oraz po sprzedaży.

pl_PLPolski