CUBO

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Kasety kominkowe CUBO to:

  • Korzyści z zastosowania zespołu wentylatorów, które zwiększają ilość ciepła wypromieniowanego do pomieszczenia i zapewniają odpowiednie chłodzenie kasety.
  • Współpraca z System Dystrybucji Gorącego powietrza, dzięki wbudowanej opcji przyłączenia króćców w obudowie kasety
  • Intuicyjna regulacja podczas palenia za pomocą pojedynczego regulatora powietrza pierwotnego (zewnętrznego) jak i wtórnego w dopalaczu spalin i kurtynie powietrznej.
  • Elastyczne zamaskowanie wentylatorów i ich cicha praca, którą steruje temperaturoodporna automatyka
  • Opcjonalny sposób doprowadzenia powietrza z zewnątrz: montaż dolotu od spodu lub od tyłu kasety.
  • Możliwość podpięcia wylot spalin od środka komory spalania, dzięki czemu kaseta może być wykorzystana w istniejących paleniskach otwartych.
\
Wbudowana możliwość podłączenia kasety
do systemu dystrybucji gorącego powietrza (2 x fi100 mm).
\
Nowy design
drzwi z minimalistyczną elegancką szybą Decor
\
Wylot spalin montowany od środka
komory spalania fi150 mm pozwala na instalację w istniejących paleniskach otwartych.
\

Nowy system doprowadzenia i obiegu powietrza
to kompleksowe rozwiązanie gwarantujące ekologiczne spalanie drewna oraz piękną czystą wizję ognia.

\
Masywna i trwała komora spalania
wykonana z Akuceramu istotnie wpływa na ekologię spalania drewna.
\
Automatyczny zespół wentylatorów
zapewnia obieg ciepłego powietrza w pomieszczeniu*
*opcjonalne, zapytaj Sprzedawcę.
\
Intuicyjna kontrola nad spalaniem jedną dźwignią przepustnicy.
\
Pogłębione bezrusztowe palenisko
to bezpieczeństwo i możliwość większych załadunków drewna.
\
Dolot powietrza fi 100 mm
(montowany z tyłu lub od spodu) pozwala na instalację kasety także w domu z rekuperacją.

Budowa kominka w oparciu o wkład typu kasetowego to rozwiązanie wyjątkowo ekonomiczne ze względu na koszty zakupu samego urządzenia a także na łatwość instalacji i oszczędności wynikające z użycia mniejszej ilości materiałów.

CUBO – ekonomiczny mniejszy gabaryt

Instalacja kasety CUBO z wykorzystaniem niepalnych materiałów pozwala istotnie zmniejszyć rozmiar obudowy, a wbudowana opcja podpięcia systemu dystrybucji gorącego powietrza pozwala skutecznie ogrzewać sąsiadujące pomieszczenia. Kaseta CUBO przystosowana jest do pracy przy obciążeniu grzewczym od 4 kW co czyni ją idealnym wyborem do domów energooszczędnych.

Kaseta idealnie komponuje się z nowoczesnym sprzętem RTV/AGD. Piękne przeszklenie na całości drzwi to zasługa zastosowania eleganckiego czarnego nadruku na szybie kominka, bardzo popularnego w stylistyce nowoczesnych wnętrz. Jednocześnie nie ogranicza to wizji ognia, który malowniczo wypełnia całą komorę paleniska.

Nie tylko estetyka, a także wygoda i elastyczność

Mamy to w naturze!
Kasety kominkowe CUBO, jako paleniska bezrusztowe są przystosowane do sprzątania odkurzaczem do popiołu. Pogłębiona płyta dolna pozwala na większe załadunki bez ryzyka wypadania opału. Co więcej, efektywna kurtyna i kierownica powietrza gwarantują zachowanie czystości szyby podczas całego procesu palenia, także przy rozpalaniu u wygaszaniu wkładu. Ma na to wpływ również mniejsza kubatura samej komory, która wyłożona akumulacyjnym i ogniotrwałym materiałem Akuceram istotnie podnosi temperaturę w komorze spalania.
A wysoka temperatura jest bezsprzecznie najważniejszym czynnikiem wpływającym na czystość każdego procesu spalania.

Warto także zwrócić uwagę na zakres mocy regulowanej tego kominka. Nominalna moc wynosi 8 kW, ale kaseta pracuje optymalnie w zakresie już od 4 kW. Czy ni ją to idealnym wyborem do mniejszych pomieszczeń lub do domów energooszczędnych.

Kasety kominkowe powietrzne CUBO

Kasety kominkowe CUBO to idealny wybór dla instalacji, które wykorzystują istniejące już paleniska otwarte. W tym celu, w konstrukcji kasety kluczowy jest niewielki gabaryt oraz możliwość montażu wylotu spalin od środka komory spalania. Jednocześnie w modelach CUBO maksymalnie wykorzystano drzwi frontowe i ich nowoczesne przeszklenie. Inną zaletą modelu CUBO jest przewidziana możliwość wymuszania obiegu powietrza wokół kasety (funkcja chłodząca) oraz wzmocnienie efektu grzewczego w pomieszczeniu.

Prosta recepta na bezpieczny i ciepły dom

Zakup wkładu kominkowego CUBO to wieloletnia inwestycja i możliwość ogrzewania pomieszczeń w sposób ekonomiczny i ekologiczny. Ze względu na trwałość i ponadczasowe piękno, pozwolą każdemu zyskać wspaniały klimat we własnym domu.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami HITZE – zapewnią oni fachowe doradztwo i pomogą w prawidłowym montażu wkładu.

pl_PLPolski