Kasety kominkowe CUBO to:

  • Korzyści z zastosowania zespołu wentylatorów, które zwiększają ilość ciepła wypromieniowanego do pomieszczenia i zapewniają odpowiednie chłodzenie kasety.
  • Współpraca z System Dystrybucji Gorącego powietrza, dzięki wbudowanej opcji przyłączenia króćców w obudowie kasety
  • Intuicyjna regulacja podczas palenia za pomocą pojedynczego regulatora powietrza pierwotnego (zewnętrznego) jak i wtórnego w dopalaczu spalin i kurtynie powietrznej.
  • Elastyczne zamaskowanie wentylatorów i ich cicha praca, którą steruje temperaturoodporna automatyka
  • Opcjonalny sposób doprowadzenia powietrza z zewnątrz: montaż dolotu od spodu lub od tyłu kasety.
  • Możliwość podpięcia wylot spalin od środka komory spalania, dzięki czemu kaseta może być wykorzystana w istniejących paleniskach otwartych.
\
Wbudowana możliwość podłączenia kasety
do systemu dystrybucji gorącego powietrza (2 x fi100 mm).
\
Nowy design
drzwi z minimalistyczną elegancką szybą Decor
\
Wylot spalin montowany od środka
komory spalania fi150 mm pozwala na instalację w istniejących paleniskach otwartych.
\

Nowy system doprowadzenia i obiegu powietrza
to kompleksowe rozwiązanie gwarantujące ekologiczne spalanie drewna oraz piękną czystą wizję ognia.

\
Masywna i trwała komora spalania
wykonana z Akuceramu istotnie wpływa na ekologię spalania drewna.
\
Automatyczny zespół wentylatorów
zapewnia obieg ciepłego powietrza w pomieszczeniu*
*opcjonalne, zapytaj Sprzedawcę.
\
Intuicyjna kontrola nad spalaniem jedną dźwignią przepustnicy.
\
Pogłębione bezrusztowe palenisko
to bezpieczeństwo i możliwość większych załadunków drewna.
\
Dolot powietrza fi 100 mm
(montowany z tyłu lub od spodu) pozwala na instalację kasety także w domu z rekuperacją.

Budowa kominka w oparciu o wkład typu kasetowego to rozwiązanie wyjątkowo ekonomiczne ze względu na koszty zakupu samego urządzenia a także na łatwość instalacji i oszczędności wynikające z użycia mniejszej ilości materiałów.

CUBO – ekonomiczny mniejszy gabaryt

Instalacja kasety CUBO z wykorzystaniem niepalnych materiałów pozwala istotnie zmniejszyć rozmiar obudowy, a wbudowana opcja podpięcia systemu dystrybucji gorącego powietrza pozwala skutecznie ogrzewać sąsiadujące pomieszczenia. Kaseta CUBO przystosowana jest do pracy przy obciążeniu grzewczym od 4 kW co czyni ją idealnym wyborem do domów energooszczędnych.

Kaseta idealnie komponuje się z nowoczesnym sprzętem RTV/AGD. Piękne przeszklenie na całości drzwi to zasługa zastosowania eleganckiego czarnego nadruku na szybie kominka, bardzo popularnego w stylistyce nowoczesnych wnętrz. Jednocześnie nie ogranicza to wizji ognia, który malowniczo wypełnia całą komorę paleniska.

Nie tylko estetyka, a także wygoda i elastyczność

Mamy to w naturze!
Kasety kominkowe CUBO, jako paleniska bezrusztowe są przystosowane do sprzątania odkurzaczem do popiołu. Pogłębiona płyta dolna pozwala na większe załadunki bez ryzyka wypadania opału. Co więcej, efektywna kurtyna i kierownica powietrza gwarantują zachowanie czystości szyby podczas całego procesu palenia, także przy rozpalaniu u wygaszaniu wkładu. Ma na to wpływ również mniejsza kubatura samej komory, która wyłożona akumulacyjnym i ogniotrwałym materiałem Akuceram istotnie podnosi temperaturę w komorze spalania.
A wysoka temperatura jest bezsprzecznie najważniejszym czynnikiem wpływającym na czystość każdego procesu spalania.

Warto także zwrócić uwagę na zakres mocy regulowanej tego kominka. Nominalna moc wynosi 8 kW, ale kaseta pracuje optymalnie w zakresie już od 4 kW. Czy ni ją to idealnym wyborem do mniejszych pomieszczeń lub do domów energooszczędnych.

ZOBACZ WSZYSTKIE MODELE     >>

Kasety kominkowe powietrzne CUBO

Kasety kominkowe CUBO to idealny wybór dla instalacji, które wykorzystują istniejące już paleniska otwarte. W tym celu, w konstrukcji kasety kluczowy jest niewielki gabaryt oraz możliwość montażu wylotu spalin od środka komory spalania. Jednocześnie w modelach CUBO maksymalnie wykorzystano drzwi frontowe i ich nowoczesne przeszklenie. Inną zaletą modelu CUBO jest przewidziana możliwość wymuszania obiegu powietrza wokół kasety (funkcja chłodząca) oraz wzmocnienie efektu grzewczego w pomieszczeniu.

Prosta recepta na bezpieczny i ciepły dom

Zakup wkładu kominkowego CUBO to wieloletnia inwestycja i możliwość ogrzewania pomieszczeń w sposób ekonomiczny i ekologiczny. Ze względu na trwałość i ponadczasowe piękno, pozwolą każdemu zyskać wspaniały klimat we własnym domu.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami HITZE – zapewnią oni fachowe doradztwo i pomogą w prawidłowym montażu wkładu.

Infolinia

Dane firmy:
Stalko spółka z ograniczoną
odpowiedzialnością spółka komandytowa

NIP: 9482603545
REGON: 361379132
KRS: 0000836475

Kontakt:
Infolinia:
+48 800 880 030

Zapytania ogólne:
k.styczen@stalko.com

Adres:
OGÓLNY:
ul. Solec 24/253,
00-403 Warszawa

BIURO / MAGAZYN:
ul. Gdyńska 32,
26-600 Radom

pl_PLPolski