Minimalistyczne wnętrze z imponujacą maksymalną wizją ognia? To możliwe!
Dom z kominkiem już od dawna nie kojarzy się tylko z przytulną, swojską chatą w górach. Nowoczesne paleniska, czyli obudowane wkłady kominkowe, to prestiżowy dodatek w częściach dziennych stylowych domów. Obecnie większość projektów nowych budynków zawiera w planach wyznaczone miejsce pod instalację kominka. Warto zawczasu przyjrzeć się możliwościom jakie daje nam w tym zakresie wybrany projekt, by jak najlepiej wykorzystać urok domowego paleniska. Jednym z przykładów idealnie wybranego miejsca pod kominek jest projekt zrealizowany przez firmę Mikulska Studio. Zobaczcie sami jak wykorzystano w nim kominek Hitze Albero AL19G.H.

Nie bój się zbudować kominka inaczej.

Częstym miejscem instalacji kominka jest róg pomieszczenia, gdzie architekci najczęściej umiejscawiają przewód kominowy. Obok standardowo umieszcza się telewizor, a naprzeciwko ląduje kanapa. W przedstawionym projekcie inwestorzy zdecydowali się na odejście od takiego rozwiązania, tworząc z kominka element wspólny części wypoczynkowej i jadalni. Ma to dwie podstawowe zalety:

  • Ciepło emitowane przez szybę kominka będzie łagodnie rozprowadzane po pomieszczeniu, bez przegrzewania mebli i osób znajdujących się w pobliżu.
  • Pozwala to na instalację kominków z większą panoramiczną szybą (takich jak kominek Hitze Albero AL19G.H), które istotnie podnoszą standard wykończenia salonu.

Pomyśl czy widać kominek z innych pomieszczeń.

Co więcej, miejsce instalacji kominka to centralny punkt, który otwiera salon po wejściu z korytarza. Widok majestatycznego szerokiego paleniska przykuwa uwagę każdego gościa zapraszając do odpoczynku w sercu domu. Marmurowa minimalistyczna obudowa nadaje całości wysmakowanego charakteru. Mimo jej pokaźnych gabarytów doskonale współgra z pomieszczeniem urządzonym w lekkim i kobiecym stylu. Pastelowe kolory to uzupełnienie bieli marmuru Crema marfi.

Warto pochylić się także nad samą konstrukcją obudowy.

W tym projekcie obudowę zaplanowano jako prosty prostopadłościan sięgający od podłogi do samego sufitu. Wkład umieszczono na standardowej wysokości 45cm nad podłogą pamiętając o jej zabezpieczeniu hartowanym szkłem. Zapobiega to ewentualnym uszkodzeniom podłogi  podczas dokładania drewna.

Zaufaj specjalistom od lat pracującym w branży.

Wkład kominkowy Hitze Albero AL19G.H to flagowy i bardzo popularny model, często kupowany w komplecie z ramką pozwalającą na szybkie wykończenie obudowy. W tym przypadku, kamieniarz pracujący przy tym projekcie zdecydował się na bardziej kosztowne wykończenie kominka spasowaną ramką z kamienia. Naturalny kamień jest materiałem idealnym do budowy obudów kominkowych ze względu na termiczną wytrzymałość, odporność na odkształcenia oraz akumulowanie ciepła. Jest również niepalny i stanowi skuteczną barierę dla płomieni. Urozmaiceniem obudowy jest prostokątna kamienna płyta, której monolityczna forma podkreśla piękno ukryte w prostocie tej zabudowy.

Kratki kominkowe to ważna decyzja.

W celu zapewnienia optymalnej wentylacji wkładu kominkowego, w obudowie zainstalowano wymagane kratki:

  • dwie wlotowe na dole, po jednej z każdej strony paleniska,
  • jedną szeroką na górze.

Postawiono na kratki wykończone ekskluzywną ramką INOX. Ich odpowiedni dobór oraz umiejscowienie warunkują wieloletnie bezawaryjne użytkowanie kominka. Są zarówno chłodzeniem dla samego wkładu a także odpowiadają za szybkie grawitacyjne ogrzewanie całego pomieszczenia.

Projekt zrealizowany przez Mikulska Studio jest dowodem na to, że czasami im prościej tym lepiej. A dobór jakościowych elementów, jak nowoczesny i ekologiczny wkład kominkowy Albero, gatunkowego naturalnego marmuru oraz stylowych kratek kominkowych.

Masz inny pomysł i chcesz go omówić?  Porozmawiaj z naszymi doradcami:

+48 800 880 030
k.styczen@stalko.com

Hitze Albero 19 kominek z szeroką szybą
Hitze kominek Albero 19 ekologiczny nowoczesny wkład
Luksusowy kominek Hitze Albero do salonu
pl_PLPolski