TRINITY fireplace inserts

Obecność kominka zapewnia nie tylko komfort cieplny, ale wprowadza również spokój, harmonię i rodzinny klimat. Powietrzne wkłady kominkowe TRINITY, dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji, gwarantują niezwykle piękną, trójstronną wizję ognia, w którą można wpatrywać się bez końca. Estetyczne wykończenie, w połączeniu z funkcjonalnością i intuicyjną obsługą sprawiają, że wkłady doskonale sprawdzą się w każdym domu, bez względu na wystrój i wielkość pomieszczenia.

Wkłady TRINITY – prawdziwy ogień w Twoim domu

Głównym założeniem konstrukcji wkładów kominkowych TRINITY od HITZE była maksymalna ekspozycja ognia. Osiągnięto ją poprzez zredukowania do minimum liczby i wielkości elementów stalowych, które ograniczają wrażenia płynące z obserwacji naturalnego paleniska. Trójstronne wkłady kominkowe sprawiają, że salon zmienia się w klimatyczne miejsce umożliwiające odpoczynek i zdystansowanie się do codziennej gonitwy.

Na szczególną uwagę zasługują szyby MAXVISION, których wielkość zapewnia nie tylko naturalny wygląd paleniska, ale również obserwację pełnej wizji ognia. Dodatkowo, szyby charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz gwarantują pełną szczelność konstrukcji. Wkłady kominkowe TRINITY zachowują pierwotny wygląd i funkcjonalność przez długie lata. To inwestycja, która natychmiast zwraca się w postaci ciepła, rodzinnego klimatu, niepowtarzalnej atmosfery i bezproblemowej obsługi.

Wkłady kominkowe TRINITY – funkcjonalność i bezpieczeństwo

Warmth from nature
W trakcie produkcji wkładów wykorzystano wyłącznie wysokogatunkowe materiały charakteryzujące się trwałością i wysoką wytrzymałością. Dodatkowo, staranne wykonanie i dbałość o każdy, nawet najdrobniejszy detal sprawia, że powietrzne wkłady kominkowe TRINITY to produkty kompletne. Zastosowanie nowoczesnej technologii i innowacyjnych rozwiązań wyróżnia je na tle konkurencji. Marka HITZE od lat traktuje bezpieczeństwo jako priorytet, dlatego wkłady są wyposażone w skuteczne systemy zapobiegające cofaniu się dymu w momencie otworzenia wkładu. Kolejną technologią odpowiadającą za wysoki poziom bezpieczeństwa jest niezależny, dopowietrzony system, którego głównym zadaniem jest dopalanie spalin. Z kolei czopuch wykonany z żeliwa z możliwością swobodnej regulacji pozwala na kierowanie spalin w dowolnym kierunku.
Co jeszcze warto wiedzieć o wkładach kominkowych TRINITY? Specjalnie zaprojektowana konstrukcja i nowoczesne rozwiązania gwarantują wysoką sprawność grzewczą. Odpowiednio szerokie palenisko, w połączeniu z opłomykami, a także maksymalnie powiększonym obszarem odpowiedzialnym za akumulację i wymianę ciepła sprawia, że trójstronne wkłady kominkowe efektywnie oddają ciepło do pomieszczenia. Na szczególną uwagę zasługują również dwa deflektory ciepła wykonane z solidnego betonu ceramicznego. Dzięki nim, możliwe jest zdecydowanie dłuższe dopalanie cząstek opału, co w praktyce przekłada się na osiągnięcie wyższej temperatury spalania.
SEE ALL PRODUCTS     >>

Czym wyróżniają się kominki z serii TRINITY?

  • System EASY CLEAN gwarantuje szybkie i bezwysiłkowe czyszczenie, dzięki czemu Twój kominek będzie zawsze wyglądał elegancko. Zastosowanie szyby TRIO, w połączeniu z dużym pojemnikiem przeznaczonym na popiół sprawia, że częstotliwość mycia jest ograniczona do minimum.
  • Kolejnym wyróżnikiem trójstronnych wkładów kominkowych jest specjalnie zaprojektowany system dolotu powietrza realizowany kanałami, które są w 100% niezależne od siebie. Powietrze trafia bezpośrednio pod ruszt, a także do dopalacza spalin oraz do dolnej i górnej kurtyny powietrznej.
  • Dodatkowo, wkłady kominkowe TRINITY marki HITZE są energooszczędne, dzięki czemu pozwalają obniżyć koszty związane z ogrzewaniem.
  • Praktyczny system EASY START zapewnia łatwe i przede wszystkim szybkie rozpalanie kominka. Nie musisz już długo czekać na pełną ekspozycję płomieni. Dodatkowo, podwójna regulacja nóżek gwarantuje komfortowe użytkowanie.
  • Do produkcji wkładów wykorzystano wysokogatunkową stal gwarantującą długą żywotność i bezproblemowe użytkowanie wkładów.
  • Kolejnym wyróżnikiem wkładów jest uniwersalność, która sprawia, że mogą być z powodzeniem zainstalowane w każdym domu.
Seria wkładów kominkowych TRINITY obejmuje modele występujące 3 wariantach, różniących się od siebie kształtem paleniska. Z kolei moc urządzeń zawiera się w zakresie od 5 do 15,5 kW.
\

Cast iron flue ø200 with regulation 360º

giving the possibility of removing fumes in every direction.

\

Heat pipes - 3 pcs

increase the area of heat exchange and accumulation.

\

MAXVISION Big glasing

Used combined glass without printing maximizes the natural appearance of the furnace.

\

TRIO Clean glass system

Three-sided air guide and top and bottom air curtains

\

A large container for ash

in the form of a removable drawer under the grate.

\

EASY UP Regulated feet

allow positioning the fireplace insert securely and stable. Regulation in the range of 13,5 cm.

\

EASY START

Independent air regulation supporting firing up (additional lever).

\

Guillotine proLIFT with service access

Full wheel ensures tightness of the insert and safety against opening by children.

\

Two ceramic concrete deflectors

allows for longer burning of fuel particles, extends the exhaust route and optimizes the combustion process by increasing the temperature inside the chamber.

\

Independently annealed post combustion system

\

SIZE+ Combustion Chamber

Ceramic concrete insert.

\

Hinged cast iron grate EASY CLEAN

in the tilting frame and independent throttle-controlled aeration.

\

Air inlet

The air from the outside is supplied through the stub Ø150, and then divided into three independent channels Ø90: under the grate, lower air curtain and afterburner and the upper air curtain.

Ciepły i przyjazny dom

Fireplace inserts z serii TRINITY to dopracowane produkty, które przez długie lata zapewnią komfort cieplny, niepowtarzalny klimat oraz wprowadzają błogi nastrój. W razie jakichkolwiek pytań związanych z wyborem konkretnego wkładu lub sposobem montażu, zachęcamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi doradcami.

Eleganckie, funkcjonalne i bezpieczne wkłady kominkowe TRINITY. Piękna ekspozycja ognia i wysoka wydajność grzewcza w jednym.

Helpline:

Company data
Stalko spółka z ograniczoną
odpowiedzialnością spółka komandytowa

EU VAT 9482603545
REGON: 361379132
KRS: 0000836475

Contact:
Helpline:
+48 800 880 030

General questions:
k.styczen@stalko.com

Address:
GENERAL:
ul. Solec 24/253,
00-403 Warszawa

OFFICE / WAREHOUSE:
Gdyńska street 32
26-600 Radom

en_GBEnglish (UK)