BIOKOMINKI

Biokominek to alternatywa dla tradycyjnego kominka. Sprawdza się we wszystkich miejscach. mieszkaniach, biurach, hotelach i innych miejscach, w których chcielibyśmy cieszyć się „żywym ogniem” lecz ze względów technicznych niemożliwe jest podłączenie tradycyjnego kominka. Biokominki nie wymagają zasilania elektrycznego i podłączenia do komina, nie wytwarzają dymu i nie emitują szkodliwych dla zdrowia substancji

BIOKOMINKI HITZE

Nowoczesne i stylowe biokominki od HITZE to urządzenia, które są doskonałą alternatywą dla osób, które chciałyby posiadać tradycyjny kominek, a nie mogę sobie na to pozwolić, ze względu na posiadanie mieszkania w bloku, czy brak odpowiednich warunków technicznych.  Biokominki, to urządzenia z dekoracyjnym efektem spalania, zasilane biopaliwem w postaci płynu, czy żelu. Powietrze do spalania, urządzenia tego typu pobierają bezpośrednio z otoczenia. Efektem spalania biopaliwa jest jedynie para wodna i dwutlenek węgla, dzięki czemu biokominki nie wymagają podłączenia ich pod system kominowy. HITZE stworzyło dla Państwa serię autorskich biokominków dokładając wszelkich starań, by oferowane przez nas produkty spełniły oczekiwania nawet najbardzije wymagających klientów. W naszej ofercie pragniemy zaprezentować Państwu zarówno biokominki wolnostojące, jak i urządzenia do powieszenia na ścianie, czy zainstalowanie w dedykowanej wnęce.

CZY BIOKOMINKIEM MOŻNA OGRZAĆ DOM?

Pomimo faktu, że biokominki to urządzenia dekoracyjne, to są to również kominki, w których zachodzi reakcja spalania, której naturalnie towarzyszy powstawanie ciepła. Można więc powiedzieć, że biokominki pełnią również funkcję grzewczą. Urządzenia tego typu nie wymagają zastosowania systemu kominowego, dlatego całe ciepło powstałe podczas procesu spalania pozostaje w pomieszczeniu, co oznacza, że ich sprawność cieplna wynosi 100%. Mimo, że biopaliwo posiada wyższą kaloryczność niż drewno, to urządzenia tego typu nie są wstanie zastąpić tradycyjnego kominka na drewno, ponieważ zużycie bioetanolu jest niskie, natomiast faktem jest, że są w stanie podnieść temperaturę w pomieszczeniu w którym są zainstalowane, nawet o kilka stopni.

CZY BIOKOMINKI SĄ BEZPIECZNE?

All biokominki od HITZE są w pełni bezpieczne i zaprojektowane w oparciu o europejską normę EN 16647. Korpus każdego biokominka wykonany jest z blachy kotłowej na którą naniesiona została farba kominkowa zapewniająca wysoką odporność temperaturową. Sercem biokominka jest palnik wykonany z blachy nierdzewnej. Wewnątrz palnika umieszczony jest wkład chłonny działający na zasadzie knota, który dodatkowo zapobiega wylaniu biopaliwa w przypadku nieumyślnego przechylenia całego urządzenia. Palnik wyposażony jest w element pokazujący maksymalne napełnienie biopojemnika, natomiast na jego pokrywie naniesione są wymagane oznaczenie ułatwiające obsługę kominka. Obsługa tego typu urządzeń jest szczegółowo opisana w instrukcji użytkowania biokominków od HITZE, która jest dostarczona z każdym urządzeniem. Jeżeli nasz biokominek wyposażony jest szybę, to mogą być państwo pewni, że jest to obustronnie polerowane szkło kominkowe, które wytrzymuje temperaturę do 800 ℃, zapewniającą idealną wizję ognia.

GDZIE MOŻNA ZAINSTALOWAĆ BIOKOMINEK

Każdy biokominek od HITZE w swojej specyfikacji i opisie posiada informację o jego przeznaczeniu. W zależności od modelu, biokominki mogą zostać zainstalowane w pomieszczeniu na ścianie, we wnęce kominkowej, czy stanowić wolnostojące urządzenie umiejscowione na podłodze, lub stoliku, czy komodzie. Biokominki o ile nie są narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne (opady, podmuchy wiatru) mogę być z powodzeniem wykorzystywane na tarasach, czy balkonach.

Helpline:

Company data
Stalko spółka z ograniczoną
odpowiedzialnością spółka komandytowa

EU VAT 9482603545
REGON: 361379132
KRS: 0000836475

Contact:
Helpline:
+48 800 880 030

General questions:
k.styczen@stalko.com

Address:
GENERAL:
ul. Solec 24/253,
00-403 Warszawa

OFFICE / WAREHOUSE:
Gdyńska street 32
26-600 Radom

en_GBEnglish (UK)